Zdemolował dom i pobił matkę

4
3208

Dozór policyjny, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz natychmiastowe opuszczenie lokalu to środek zapobiegawczy zastosowany wobec 25-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który dopuścił się przemocy domowej. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W czwartek (11.03.2021 r.) w Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 25- latka policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz natychmiastowe opuszczenie lokalu.

Kilka dni wcześniej policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej. Interweniujący funkcjonariusze na miejscu, ustalili, że pijany mężczyzna wyzywał swoją matkę, pobił ją, a także zdemolował dom poprzez wybicie okien. Zachowanie mężczyzny zagrażało bezpieczeństwu innych osób, dlatego też został zatrzymany w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania 25-latek miał 3,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto znieważył interweniujących funkcjonariuszy używając słów wulgarnych i obraźliwych.

Funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty, a także już w trakcie interwencji wydali wobec sprawcy przemocy w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Jest to nowe narzędzie reakcji na zjawisko przemocy w rodzinie , nakładane na sprawcę przez policjantów podczas interwencji. Ma ono zapewnić możliwość szybkiego izolowania osoby dotkniętej przemocą od agresora.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here