Zbierają pieniądze na izolatki dla pacjentów z koronawirusem.

0
482

Pieniądze są niezbędne do przygotowania izolatek dla pacjentów z koronowirusem z powiatu lubińskiego, legnickiego, głogowskiego, jeleniogórskiego bolesławieckiego, zgorzeleckiego, lubańskiego, złotoryjskiego, jaworskiego i lwóweckiego.

 

W tym celu na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka funduszy, w której czytamy:

Epidemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu ze względu na posiadanie Oddziału Chorób Zakaźnych został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny, który przyjmuje pacjentów zarażonych koronowirusem lub z podejrzeniem Covid 19. Pacjentem może stać się każdy mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubińskiego, głogowskiego, polkowickiego, zgorzeleckiego, lwóweckiego, lubańskiego, jaworskiego. Lekarze i personel medyczny jest bardzo zaangażowany, jednak bez odpowiedniego przygotowania oraz sprzętu stają się bezradni.

Ze względu na fakt, iż wirus Covid 19 zwany koronawirusem rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie konieczne jest przystosowanie szpitala do walki z epidemią. Przygotowanie pomieszczeń oraz zakup niezbędnego sprzętu i środków ochrony to koszt około 17 mln zł. Realizacja działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa nam wszystkim bez Państwa pomocy i wsparcia nie będzie możliwa.

 

wpłać

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here