Zatrzymany za kradzież i włamania w warunkach “recydywy”

0
339

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i włamanie do mieszkania oraz piwnicy skąd skradł rury miedziane, elektronarzędzia, butlę gazową oraz odzież. W trakcie przeszukania miejsca przebywania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili siatkę owadobójczą, która została skradziona kilka tygodni wcześniej na szkodę Nadleśnictwa Świeradów. Ponadto okazało się, że mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa, dlatego teraz za swój czyn odpowie w warunkach tzw. “recydywy”.

Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju zatrzymali sprawcę włamania i kradzieży do mieszkania komunalnego oraz piwnicy. Do zdarzenia doszło 13 maja br. na terenie gminy Świeradów Zdrój.

Jak ustalili policjanci 35-letni mężczyzna po wyłamaniu drzwi wejściowych do mieszkania skradł z jego wnętrza rury miedziane a następnie z piwnicy elektronarzędzia, butlę gazową oraz odzież. Ponadto funkcjonariusze ze Świeradowa Zdroju udowodnili zatrzymanemu dokonanie kradzieży siatki owadobójczej okrywającej stóg drewna ułożony przy jednej z dróg w Świeradowie przez leśniczych. Łącznie straty spowodowane przestępczymi działaniami 35 -latka wyceniono na blisko 4 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży i włamania. 35- latek dobrowolnie poddał karze. Jak się okazało był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za dopuszczenie się czynów w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

 

st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here