Zatrzymany sprawca kradzieży – policjanci odzyskali rzeczy pochodzące z włamań

2
364

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży. Jak się okazało, w trakcie przeszukania, odzyskano także wiele innych rzeczy pochodzących z wcześniejszych przestępstw.

Około godziny 11 operator telefonu alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o kradzieży, która właśnie ma miejsce w miejscowości Rębiszów. Pod wskazany adres dyżurny komisariatu policji w Gryfowie Śląskim skierował natychmiast patrol kryminalny, dzielnicowego i patrol prewencji.

Jak się okazało, na teren prywatnej posesji wszedł mężczyzna który ukradł kilka rzeczy zapakował je do bagażnika auta i odjechał. Dzięki czujności sąsiadów, którzy zauważyli, iż po posesji kręci się osoba nie zamieszkała w budynku, udało się ustalić markę pojazdu i numer rejestracyjny którym sprawca się oddalił. Policjanci natychmiast ustalili po numerze rejestracyjnym do kogo należy auto i udali się pod adres zamieszkania sprawcy do miejscowości Barcinek. Wraz z policjantami udał się tam też poszkodowany. Na miejscu udało się zatrzymać 40 letniego mężczyznę, a w trakcie przeszukania pomieszczeń odzyskano skradzione chwilę wcześniej elektronarzędzia, dwie szlifierki i podkaszarkę spalinową. Ale okazało się, że to nie wszystko, w przeszukiwanych pomieszczeniach znajdowało się także wiele innych elektronarzędzi co do których istniało uzasadnione podejrzenie, że także pochodzą z włamań i kradzieży. Wszystkie rzeczy zabezpieczono.

W tym miejscu zwracamy się do mieszkańców powiatu lwóweckiego, lubańskiego i jeleniogórskiego o zwrócenie uwagi na zamieszczone zdjęcia. W przypadku rozpoznania rzeczy które państwu skradziono prosimy o kontakt z Z-cą Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim tel. 75 78 13 515 lub Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KPP Lwówek telefon 606 851 792

Mieszkaniec Barcinka został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

  1. Rozpoznaję te butelki po browarze 😉 panowie policjanci litości proszę wrzucacie stos badziewia i prosicie o rozpoznawanie czy w tym lwówku jest komendant

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here