Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego

21
4152
fot.: Policja Lwówek Śląski

Lwóweccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 31 lat podejrzewanych o włamanie do budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości w gminie Lwówek Śląski. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. Ponadto jeden z mężczyzn był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do budynku mieszkalnego w Ustroniu.

 

Z przekazanych informacji wynikało, że nieznany wówczas sprawca dostał się do budynku, skąd dokonał kradzieży m.in. elektronarzędzi. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 4100 złotych.

 

Sprawą włamania zajęli się policjanci z lwóweckiej jednostki. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia i odzyskania części skradzionego mienia, a także do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o to włamanie.

 

Jak się okazało 29 i 31 poprzez wypchnięcie okna piwnicznego włamali się do jego wnętrza. To dwaj mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Ponadto jeden z mężczyzn był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności

 

Sprawcy byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Za to przestępstwo mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

 

-/ st.post. Olga Łukaszewicz, Policja Lwówek Śląski /-

21 KOMENTARZE

  1. Ręce poucinać tępym narzędziem dla przykładu dla innych zaćpanych złodziei. Brawo dla policji teraz niech się w sądzie ktoś wykaże i przykładnie im dop….i.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here