Dwa zdarzenia drogowe z udziałem kierowców pod wpływem

0
1575

W dniu wczorajszym na terenie gminy Lwówek Śląski miały miejsce dwa zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących. Zarówno pod wpływem alkoholu oraz pod wpływem środków odurzających. Ponadto w drugim przypadku mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W obu przypadkach kierujący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Wczoraj 21 maja około godziny 17:30 w Żerkowicach 39- letni kierujący pojazdem VW Polo na ostrych zakrętach drogi wjechał do rowu. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu wskazało wynik ponad promil w wydychanym powietrzu.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Lwówku Śl. na ul. Zamkowej, gdzie około północy 36- letni kierujący Audi uderzył w betonowy murek w Lwówku Śląskim. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali mężczyznę urządzeniem Alere na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik wykazał, że 36- latek z Nowogrodźca znajduje się pod wpływem amfetaminy, metamfetaminy i marihuany. Ponadto podczas sprawdzenia mężczyzny okazało się, że posiada przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany.

W obu przypadkach mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 

-/ st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here