Zatrzymali do kontroli 355 kierowców. Jeden z zatrzymanych miał blisko promil

0
1290

Ta akcja policji dla kierowców była sporym zaskoczeniem. W poniedziałkowy poranek, na mało uczęszczanej drodze przez wieś funkcjonariusze zatrzymywali wszystkich kierowców. Niestety, jednego z uczestników ruchu mundurowi musieli zatrzymać.

 

 

Jak podkreślają policjanci każdy kierowca, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest potencjalnym zagrożeniem dla pozostałych użytkowników dróg. Wsiadanie za kierownicę w takim stanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragedii. Dlatego mundurowi regularnie prowadzą działania prewencyjno-kontrolne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Głównym założeniem działań “Alkohol i narkotyki” jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących “na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

Kolejna taka akcja miała miejsce w miniony poniedziałek, 11 marca 2024 roku. Niestety, policjanci w trakcie działań po raz kolejny natrafili na nietrzeźwego kierowcę.

– W godzinach porannych policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który w Sobocie kierował motorowerem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil w wydychanym powietrzu. – dodaje policjantka.

Pamiętajmy, że alkohol czy narkotyki obniżają koncentrację, spowalniają reakcję oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzą do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here