Zaskakujące oferty w przetargu na remont drogi Gryfów Śl. – Lwówek Śl.

3
2239
DW 364 Gradówek Lwówek Śląski 2

W dobie galopujących cen niemal wszystkiego i niepewnej przyszłości chyba niewiele osób spodziewało się ofert na takim poziomie cenowym.

 

O planach władz Powiatu Lwóweckiego pisaliśmy raptem kilka dni temu. Wówczas przypominaliśmy, iż w ostatnich dwóch latach zrealizowano siedem etapów remontu drogi wojewódzkiej 364 na odcinku Lwówek Śląski – Gryfów Śląski, podczas których wymieniono nawierzchnię oraz poprawiono odwodnienie na blisko 7 kilometrowym odcinku tej drogi wojewódzkiej. Jednak w tych zadaniach inwestorem za każdym razem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim, a prace realizowane są w ramach porozumienia z Urzędem Marszałkowskim.

Przetarg na remont cząstkowy wielkopowierzchniowy jezdni drogi wojewódzkiej nr 364 w km 5+150-6+150 o dł. 1,0 km został ogłoszony w połowie maja. Jak wyjaśniał nam wówczas Starosta Lwówecki prace remontowe mają być prowadzone na odcinku od wzniesienia w miejscowości Rząsiny w kierunku Gryfowa Śl.

– Według kosztorysu wychodzi, że powinien to być 1 km drogi, ale przy tych zmieniających się z dnia na dzień cenach nie wiemy czy to będzie więcej, czy to będzie mniej – przyznawał Daniel Koko Starosta Lwówecki.

Władze Powiatu na zadanie z oszczędności miały zabezpieczone 395.062.12 złotych. Jednak w obecnej sytuacji przy tak znaczącej inflacji oraz niepewności tego, co będzie jutro trudno było spać spokojnie. Obawy o realizację zadania były uzasadnione. Te zostały rozwiane w momencie otwarcia ofert.

Do przetargu przystąpiło trzech oferentów. Najwyższą cenę zaproponowała firma z Jeleniej Góry – 424.768,20 zł, ze znacznie mniejszą kwotą za realizację zadania zgodnie ze specyfikacją wyszedł przedsiębiorca z Lubania – 303.514,80 zł. Najniższą cenowo ofertę złożyła firma z Jałowca – 283.305,90 zł. Teraz Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim przeanalizuje dokumenty pod względem formalnym. Zapewne wkrótce poznamy wyniki przetargu – wykonawcę, który wykona remont kolejnego odcinka drogi z Lwówka Śląskiego do Gryfowa Śląskiego.

3 KOMENTARZE

  1. Was to wszystko zaskakuje, w Gryfowie, Lubomierzu tak jak byście dopiero przylecieli z kosmosu, w domu wiecie dokładnie na co i co ile kosztuje i z czym trzeba się liczyć, i co nie będzie z czego ponegocjować i oto chodzi prędzej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here