Zarząd Gryfa zrezygnował z pełnionej funkcji. Rezygnuje też trener

14
2326
zdjęcie poglądowe fot Lwówecki.info

To kolejny trudny sezon dla zawodników i kibiców GKS Gryf Gryfów Śląski. Grająca w IV lidze drużyna w 13 meczach zdobyła zaledwie 9 punktów. Na dodatek przed końcem rundy jesiennej rezygnację zarząd złożył. Zrezygnował też trener.

 

 

 

Sezon 2022/2023 dla Gryfa zaczął się od zimnego prysznica w meczu u siebie z Mewą Kunice, w którym gryf przegrał 1-5. Ale tych porażek było więcej. Na 13 rozegranych w tej rundzie spotkań według danych z portalu 90minut Gryf ma na koncie 3 zwycięstwa, 0 remisów i 10 przegranych meczy, co drużynie z Gryfowa Śląskiego daje 9 punktów. To oczywiście nie oznacza jeszcze tragedii, bo do końca sezonu droga jeszcze daleka i teoretycznie wszystko można jeszcze odrobić, a przynajmniej ustrzec się przed spadkiem.

Sytuacja drużyny skomplikowała jednak rezygnacja z pełnionej funkcji zarządu klubu. W wydanym w ubiegłym tygodniu oświadczeniu Zarząd Klubu GKS GRYF Gryfów Śląski, w składzie: Robert Romanowski – prezes, Marcin Gąsiorowski – wiceprezes ds. organizacyjnych, Piotr Szymaszek – wiceprezes ds. finansowych, Krzysztof Gąsiorowski – sekretarz i Maksymilian Król – członek zarządu, z dniem 30 listopada 2022 roku składa rezygnację z pełnionych funkcji.

Było to niespełna 2- letnia kadencja. Był to na pewno okres wzlotów i upadków. Pracę rozpoczęliśmy rundą rewanżową w IV Ligi Dolnośląskiej i jak się okazało sezon ten zakończył się spadkiem do ligi okręgowej. Niezrażeni tym faktem, jako cel postawiliśmy sobie powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. I jak każdy doskonale wie udało nam się ten cel zrealizować.” – napisali w oświadczeniu działacze, którzy podkreślili, iż młodzież w Gryfie dalej działa na dobrym poziomie, o czym świadczą wyniki poszczególnych grup młodzieżowych.

 

 

„Wszystkim osobom życzliwym chcielibyśmy podziękować za wsparcie, dzięki któremu udało się realizować założone cele czy poszczególne wydarzenia w życiu Klubu” – dodają.

To jednak nie koniec złych wiadomości dla zawodników i sympatyków Gryfa. Otóż z dniem 30 listopada 2022 roku Marcin Gąsiorowski rezygnuje z pełnienia obowiązków trenera pierwszej drużyny oraz trenera bramkarzy grup młodzieżowych.

Co będzie dalej z Gryfem? Czy znajdą się osoby, które zaangażują się w życie klubu, poświęcą swój czas na działalność społeczną? Czy uda się wyłonić nowy zarząd i znaleźć nowego, dobrego trenera? To fundamentalne pytania, na które dziś chyba nikt w Gryfowie Śląskim nie jest w stanie odpowiedzieć.

 

 

Co by nie mówić, GKS Gryf Gryfów Śląski przez lata był nie tylko chlubą miasta i gminy, ale także powodem do radości dla kibiców z całego regionu. Teraz nie pozostaje nic, jak mocno trzymać kciuki, żeby ten sezon dla klubu nie zakończył się po rundzie jesiennej potężnym samobójem.

14 KOMENTARZE

 1. Co niektórzy pouciekali prędzej i zostawili samego Marcina wiedzieli co się świeci
  Tak się nie robi bo z tonocego okrętu kapitan schodzi ostatni !
  Marcin Tak jak Lewandowski nie zdziała nic sam jak nie ma pomocy.
  Szkoda bo to był klub z TRADYCJAMI!
  KOCHANY GRYFIE BEDZIEMY O CIEBIE WALCZYC!!!!!!!!
  A CI CO CIE POCIAGNELI NA DNO MUSZA SIĘ ROZLICZYC!

 2. Pan Borkowski i Pan Cichoń mieli już swoje udziały a pana Poniznika nie mieszajcie w prezesowanie ma swoją funkcję! A po 2 to są radnymi panowie i nie mogą.
  A może znajdzie się odważny i podejmnie się tej funkcji?

 3. Czy to przypadek że uciekają przed rozliczeniem z gmina ?? Wszyscy doskonale wiedzą jak wygląda sytuacja . Bawili się , a odpowiedzialności nie chcą ponosić . Bankruta i pełno problemów zostawiają po sobie . Dramat !!!

 4. Może trener Nawałka albo Soussa trzeba poszukać ludzi z zewnątrz bo tu od lat ciągle te same postaci. A jak nie to chłopaki spadną tam skąd awansowali i tyle. Będą sobie dalej kopać gałe hobbystycznie, walić browary na treningach, grillować jak grillują w sezonie… szkoda tylko trochę kasy wpakowanej w ten niby parking i płotki ale co tam to z podatków.

 5. Nikt nie manipuluje tak dobrze jak to robią ludzie w Gryfowie…nie życzę wam źle ale potraficie jednego dnia nosić na rękach żeby na drugi zrzucić w przepaść…jednego dnia mówicie, że jest najlepszym przyjacielem a następnego dnia jest waszym wrogiem…nie pisze tego , że was nie lubię ale dlatego , że was obserwuje od paru lat…Pan Gąsiorowski jest mi obojętny i nie bronie go ale zrobił więcej niż nie jedna zawistna postać z tego miasta…tak zależy wam na pieniądzach…wasza zawiść doprowadzi do tego , że Gryf będzie tylko w b klasie i to nie będzie wina pana Gąsiorowskiego tylko wasza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here