W obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

7
1348

Mandat w wysokości 1500 zł, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie poniósł amator szybkiej jazdy. 23-letni mężczyzna kierujący osobowym oplem, w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

 

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów drogowych. Na bieżąco weryfikują bezpośrednie zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości oraz te zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

W niedzielę, 9 stycznia 2022 roku tuż po godzinie 12.00, policjanci drogówki, w miejscowości Mroczkowice w gminie Mirsk, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Za kierownicą pojazdu siedział 23-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej niż 50 km/h, grozi nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z dużą prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

7 KOMENTARZE

  1. Najlepsze jest jak się odzywają ludzie którzy nie mają bladego pojęcia jak to było xD znam tą osobę I jeździ lepiej od połowy która się udziela tu jak i na innych stronach raz się noga powinęła. Takie typowe taborety

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here