Zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Lwówku Śląskim

2
619

Strażacy oraz goście prowadzeni przez orkiestrę reprezentacyjną i Kompanię Reprezentacyjną przejdą ulicami miasta. Możliwe niewielkie utrudnienia w ruchu.

 

Już w najbliższą środę, 25 maja 2022 roku w Lwówku Śląskim odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Te o godzinie 11:00 rozpocznie msza święta w intencji strażaków i ich rodzin odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim. Tuż przed godziną 12. strażacy oraz goście prowadzeni przez orkiestrę i Kompanię Reprezentacyjną przejdą ulicami miasta od kościoła ulicą Kościelną w kierunku ulicy Orzeszkowej do Placu Wolności. W czasie przejścia wystąpią utrudnienia w ruchu.

Uroczysty apel odbędzie się na lwóweckim rynku. Tam nastąpi wręczenie odznaczeń i aktów nadania wyższych stopni służbowych zasłużonym strażakom.

Tegoroczny Dzień Strażaka w Lwówku Śląskim będzie wyjątkowy. To podczas tego wydarzenia będzie miało miejsce uroczyste wręczenie sztandaru dla KP PSP Lwówek Śląski i sztandaru dla ZOP OSP RP Lwówek Śląski. Nastąpi także przekazanie nowego pojazdu średniego ratowniczo– gaśniczego dla KP PSP Lwówek Śląski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

2 KOMENTARZE

  1. Myślę że taka fajna uroczystość powinna odbywać się w sobotę , niedzielę. Frekwencja choćby druchów z Osp byłaby duża i mieszkańcy powiatu liczniej by zjechali. Normalni ludzie pracują w tygodniu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here