Zapraszamy na Nielestno Fest

1
362

Jest takie miejsce na ziemi, gdzie życie jest lepsze. Można odpocząć, nabrać energii i przypomnieć sobie, co jest w życiu ważne. Według portalu Polska w Liczbach Nielestno liczy 278 mieszkańców w tym 78 mieszka w DPS. Jak to się stało, że w tak niewielkiej miejscowości odbywa się Nielestno-Fest

Zaczęło się – jak zwykle – od ludzi. Znaleźli się tacy, którym się chciało. Tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu w Nielestnie zaczęło się coś dziać. A to impreza integracyjna, a to zaproszono do dzieci św. Mikołaja, ugoszczono Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Wypracowano roczny harmonogram imprez. Czasem pojawiają się zadania specjalne. W tym roku kabaret Neo-Nówkai (jeden z projektów najbardziej znanego mieszkańca – Radka Bieleckiego) nagrywał w Nielestnie teledysk, w którym w rolę statystów wcieliło się pół wsi. Imprezą, która bardzo dobrze oddaje ducha Nielestna jest Czyn Społeczny. 1 maja kilkadziesiąt (!) osób pracuje zupełnie za darmo na rzecz lokalnej społeczności. Między innymi dlatego Nielestno jest po prostu piękne.

Trzy lata temu zdecydowano się na przedsięwzięcie wydawałoby się ponad siły – organizację festiwalu. Jest to jedna z niewielu imprez tego typu, która od początku do końca jest przygotowywana z myślą o uczestnikach. Nie ma wielkich gwiazd i marnowania pieniędzy – to nie „Sylwester z Dwójką” Od trzech lat impreza ma charakter biesiadno-sportowy. Liczba atrakcji jest długa: spływ pontonowy, turniej ping ponga i darta, strzelanie z karabinka sportowego, turnieje ringo i sumo, muzyka – najważniejsze – fantastyczna atmosfera. Wszystko to bez zadęcia, niepotrzebnej pompy.

Najserdeczniej zapraszamy na 10 i 11 sierpnia na Nielestno FEST – najlepszą imprezę po tej stronie Polski.

autor: Tadeusz Kotołowski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here