Zapora Leśniańska zaminowana. Ćwiczenia. WIDEO

1
1146

Do dyżurnego KPP w Lubaniu dotarło zgłoszenie dotyczące podejrzanego zachowania dwóch osób przebywających w okolicach zapory wodnej Czocha na Jeziorze Leśniański. Osoby te podłożyły ładunek wybuchowy… Na szczęście to tylko założenia ćwiczeń obronnych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Działania pod kryptonimem „Zapora 2022” zrealizowane zostały przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lubaniu, innymi służbami mundurowymi oraz organami administracji publicznej i samorządowej powiatu lubańskiego. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

 

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w piątek 22.09.br. otrzymał informację dotyczącą podejrzanego zachowania dwóch osób przebywających w okolicach zapory wodnej Czocha. Osoba informacja przekazała, że osoby te przenoszą z samochodu osobowego podejrzane przedmioty i układają je na czołowej części zapory. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Po przybyciu okazało się, że mężczyźni przenoszą niebezpieczne ładunki, niewybuchy na frontową część zapory. Jedne ze sprawców został obezwładniony przez służby mundurowe podczas próby ucieczki, jednak w tej samej chwili drugi z mężczyzn podjął próbę ucieczki samochodem. W tym czasie miejsce ujawnienia niebezpiecznego przedmiotu zostaje przekazane dla Patrolu Saperskiego Nr 23 w Bolesławcu.

Po krótkotrwałym pościgu podejrzany stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wypadku drogowego z innym pojazdem. W wyniku zdarzenia doszło do uwięzienia osób, które znajdują się wewnątrz pojazdu. Do działań przyłączają się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubańskiego, pogotowie ratunkowe, lubański zarząd dróg.

 

Tak odbywały się powiatowe ćwiczenia obronne przygotowane przez Powiat Lubański. Głównym celem działań było doskonalenie praktycznych umiejętności w zakresie współdziałania służb i organów administracji w sytuacjach kryzysowych.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here