Zaparkował samochód na torach kolejowych!

4
3380

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazał się kierujący samochodem dostawczym marki Iveco który wjechał na tory kolejowe i tam zatrzymał swój pojazd. To zachowanie mogło doprowadzić do katastrofalnych skutków.

 

 

Zdjęcie stojącego na torach kolejowych auta do redakcji Lwówecki.info przesłał czytelnik. Zdarzenie miało miejsce w Rakowicach Wielkich tuż przy przyjeździe kolejowym. Kierujący dostawczym Iveco wjechał na drogę prowadzącą w kierunku żwirowni i żeby nie blokować tej drogi samochód zatrzymał na … torach kolejowych.

Parkowanie w miejscu niedozwolonym, oznacza dla kierującego nie tylko przewidziane w taryfikatorze kary pieniężne, ale także punkty karne. Osoby, które nie stosują się do przepisów związanych z parkowaniem, muszą liczyć się również z kosztami związanymi z odholowaniem pojazdu.

Zabrania się postoju:

  1. w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;
  2. w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu;
  3. przed i za przejazdem kolejowym, po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do słupka wskaźnikowego z jedną kreską;
  4. w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu;
  5. na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.

Poza tym zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli jednak unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.

Należy również pamiętać, że w przypadku parkowania musimy stosować się także do znaków drogowych, które zakazują postoju i zatrzymywania się w danym miejscu (najpopularniejszy to znak B-35 „zakaz postoju”, czyli ukośna czerwona linia na niebieskim tle oraz znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”, czyli dwie krzyżujące się czerwone linie na niebieskim tle).

Nieoficjalnie wiemy, iż w tym czasie w Rakowicach Wielkich przy torowisku prowadzone były prace remontowe a pojazd mógł należeć do ekipy remontowej, niemniej sprawa zgłoszona została na policję.

4 KOMENTARZE

  1. Czy to torowisko jest czynne dla przejazdów kolejowych?Cholera nie wiedziałem że opuszczona infrastuktura drogowo kolejowa która podlega chyba pod muzealnictwo też obowiązują ,przepisy ruchu drogowego.Albo już przygotowywuje auto do zmian kół i jazda bez trzymanki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here