Zaparkował na boisku w Lwówku Śląskim

28
4636
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Sobotnie przedpołudnie. Dzieci z pobliskich bloków wyszły zagrać w piłkę na boisku. Na bramce już czekał … Volkswagen. Na miejsce wezwano policję.

 

 

Lwówek Śląski od lat nie może sobie poradzić z problemem braku miejsc do parkowania. Samochodów przybywa, a centrum miasta nie jest z gumy, budynków nie da się przesunąć. Aczkolwiek w centrum Lwówka Śląskiego można znaleźć jeszcze sporo niewykorzystanych przestrzeni do stworzenia miejsc parkingowych.

Jak dotąd pojawiały się inne pomysły, na przykład pomysł zrobienia w rynku parkomatów.

Mieszkańcy już dawno temu przestali słuchać kolejnych bezproduktywnych dyskusji, bo dla nich to gdzie zaparkować samochód, to realny problem dnia codziennego i wykorzystują do tego wszystkie dostępne miejsca. Samochody w centrum parkowane są na skwerach, trawnikach, chodnikach, a nawet … jak ostatnio na boisku.

Sporym zaskoczeniem dla dzieci z Lwówka Śląskiego był widok, który w sobotnie przedpołudnie zastały na starym boisku między murami obronnymi. To jedno z nielicznych bezpiecznych miejsc w centrum, gdzie można pograć w piłkę. Taki też był plan dzieci. Niestety, w głębi boiska zastały zaparkowany samochód na wschodnioeuropejskich numerach rejestracyjnych.

Kierowca Volkswagena na zagranicznych numerach rejestracyjnych najwyraźniej nie mogąc znaleźć miejsca w pobliżu domu postanowił go zaparkować tam, gdzie znalazł miejsce.

Na miejsce wezwano policję. Mundurowym nie udało się ustalić. Samochód był na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Rozpytanie mieszkańców też nie przyniosło pozytywnego efektu.

Policjanci zwracają uwagę, iż miejsce, gdzie zaparkowany został pojazd nie jest ani ogrodzone, ani oznakowanie znakiem zakaz wjazdu, czy zakazem zatrzymywania, co uniemożliwiło wyciągnięcie konsekwencji wobec kierowcy.

28 KOMENTARZE

 1. Masakra zaś sensacja we Lwówku.Boisko to było kiedyś a teraz można to nazwać pastwiskiem.Zero zadbania zero oznakowania.Mieszkam niedaleko tego placu i nie widziałem żeby tam się bawiły dzieci.
  Więc nie dziwię się że ktoś sobie zrobił parking.Pozdrowionka dla nieszukających sensacji.

 2. Jakby dzieciaki piłka parę razy podkopały to świat by się nie zawalił i następnym razem by się zastanowił tam super miejsce na plac rekreacji jest: siłownię mini boisko itd.

 3. Polecam, spróbujcie zaparkować w tym rejonie w godzinach popołudniowych. Nasrało handlarzy samochodów i spragnionych zakupów mieszkańców okolicznych wiosek, człowiek przyjedzie do dziadków a najbliższy wolny parking chyba pod lidlem.

 4. To ukrainiec ,który co sobotę pucuje przez kilka godzin swój pojazd i co się stało? Za kilka miesięcy będą tam koczować inżynierowie z Afryki i dopiero zrobią tam syf!

 5. Człowieku,jest już wszczęta procedura nadmiernego deficytu,zaraz zabraknie na wszystko środków,oświetlenia ulic,szkół,ich ogrzewanie,zostaną wstrzymane dodatki socjalne,rewaloryzacje,zamrożone płace oraz podniesione podatki żeby ściągnąć do budżetu państwa jak najwięcej kasy kosztem naszego życia a ty przejmujesz się jakimś mostkiem który w tym stanie stoi kilkadziesiąt la z którego korzysta 1/150 część mieszkańców,są ważniejsze problemy i będą jeszcze większe przed naszą gminą.

 6. To jest boisko? Gdyby tam się bawiły dzieci to by trawa była wydeptana. Trawa po kolana i wielka afera. Nagle dzieci sobie przypomniały i ich rodzice, że tam boisko jest. A gdzie rodzice tych dzieci byli jak trzeba było wykosic? Dlaczego plac nie jest wykoszony?

 7. “Policjanci zwracają uwagę, iż miejsce, gdzie zaparkowany został pojazd nie jest ani ogrodzone, ani oznakowanie znakiem zakaz wjazdu, czy zakazem zatrzymywania, co uniemożliwiło wyciągnięcie konsekwencji wobec kierowcy.”
  To według tego, mogę zaparkować samochód wszędzie gdzie nie ma zakazu wjazdu??? To może u władz zaczniemy parkować?? Brama otwarta, brak zakazu wjazdu to…. to parkujemy. Chore prawo. Policja nie mogła wyciągnąć konsekwencj?? To straż miejska powinna założyć blokady na koła. Wszystko się da, tylko trzeba chcieć. Dobranoc Lwówek

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here