Zamknięte hotele, stoki, galerie i zakaz przemieszczania się!

6
2689

Dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu przez rząd narodowej kwarantanny oraz związanych z nią nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.

 

Obostrzenia, które obowiązują nas obecnie mają potrwać do 27 grudnia. Dziś minister Adam Niedzielski poinformował o kontynuacji i rozszerzeniu obostrzeń na kolejne trzy tygodnie.

Oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa. Zamykamy hotele – również na ruch służbowy, żeby ograniczyć ruch do absolutnego minimum. Kolejnym elementem jest ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – z wył. m. in. sklepów spożywczych, z książkami i prasą, drogerii, aptek” – mówił szef resortu zdrowia, który poinformował także o kwarantannie dla przyjeżdżających do kraju:

Dodatkowo, wszyscy przyjeżdżający do Polski transportem zorganizowanym będą objęci kwarantanną”.

Ponadto na czas Sylwestra będą wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się.

W nocy z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m. in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.” – zapowiedział minister Niedzielski.

6 KOMENTARZE

  1. Rano w telewizji słuchałem wypowiedź prof wirusologa,który mówił,że ręce można załamywać na temat mentalności rodaków.Mówił,że ręce opadają jak jeden z wiceministrów twierdzi,że zaaplikował żonie chorej na COVID19 lekarstwo na parkinsona i to lekarstwo zadziałało. Mówił,że ręce można załamywać jak jeden z dziennikarzy pyta się specjalisty wirusologa czy to prawda,że szczepionkę tworzy się na bazie embrionów po aborcji. Ciekawy jestem co to za dziennikarz i w jakiej stacji.Faktycznie ręce opadają jak to się słucha i jak teraz zdopingować ludzi do szczepienia się?

  2. Ogólnie nie moga nam zakazać przemieszczać się w sylwestra, mandatu nie przyjmujesz, przychodzi wezwanie na sprawe z lublina od ktorej zglaszasz sprzeciw powolujac sie na konstytucje i sąd umarza postępowanie. Gdyz zakaz jest sprzeczny z konstytucja czyli bezpodstawny.
    Natomiast jesli przyjmujesz mandat to automatycznie przegrywasz gdyz sam potwierdziles podpisem.
    Albo inaczej nie bierzecie ze soba dowodow a gdy was zlapia w nocy to powiedzcie ze nie pamietacie kim jestescie bo stan na to nie pozwala i idziecie do domu bo u kumpla bylo wiecej niz 5 osob i nie hccecie lamac prawa wiec wracacie. Ogolnie jest milion opcji aby to wszystko obejsc i sie dobrze bawic w sylwestra.

  3. No no cóż za rozsądek i znajomość przepisów. Ale za nim napisałeś to sprawdziłes czy masz racje. Nie pamiętasz kim jesteś, i już się zalapujesz na art KW, a jak wnerwisz swoją arogancja i głupota gliniarza to zobaczysz jak wygląda cela w komendzie policji. A ten art KW akurat obowiązuje bez związku z Covid i przeczytaj art 52 pkt 3, konstytucji

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here