Pracodawca sprawdzi, czy jesteś zaszczepiony

17
1432
Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska (gov.pl)

Ministerstwo Zdrowia ma nowy sposób na niechętnych szczepieniom. Pracuje właśnie nad projektem ustawy dającej pracodawcom możliwość sprawdzenia, czy pracownicy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

 

Ministerstwo zdrowia szuka sposobów na osoby odporne na szczepienia, na te, które nie chcą się zaszczepić przeciwko COVID. Wprawdzie resort zdrowia jest jeszcze daleki od wprowadzania powszechnego obowiązku szczepień – ten ma dotyczyć jak na razie tylko służby zdrowia – ale wprowadza kolejne rozwiązania, które jakby na nie patrzeć nakłaniają obywateli do dobrowolnego zaszczepienia się.

Wkrótce pracodawcy będą mogli sprawdzić, czy ich pracownicy są zaszczepieni. Potwierdził to dziś na antenie RMF FM wiceszef ministerstwa zdrowia Waldemar Kraska

– To trzeba zrobić ustawowo. Projekt jest w ministerstwie przygotowany i chcemy, aby na pierwszym posiedzeniu Sejmu ten projekt znalazł się w agendzie rozpatrywanych projektów. Chcemy, aby pracodawcy taką możliwość uzyskali, żeby mogli wiedzieć, który z pracowników jest zaszczepiony. (..) Dla ich własnego bezpieczeństwa – mówił W. Kraska.

Niezaszczepiony pracownik musiałby wykonywać test raz albo dwa w tygodniu, po to, aby zapewnić bezpieczeństwo pozostałym pracownikom. Jak się można łatwo domyślić za test pracownik zapłacić będzie musiał z własnej kieszeni i wykonać go w wolnym czasie po pracy.

– Każda metoda, która spowoduje, że większa ilość Polaków się zaszczepi, jest metodą dobrą, ponieważ to jest jedyna droga do wyjścia z pandemii. – dodawał Kraska.

17 KOMENTARZE

  1. No nie jest przymus! Jesli jestes mediany i sluchasz osob, ktore maja szeroka wiedze na temiat szczepien i sa to dr. prof. nauk med. to jest to nie podwarzalne-szkoda ze nie jestes na tyle odwazny ze nie przedstawiles/las sie z imienia i nazwiska i oby nie bylo tak ze los tak Twoje drogi poprowadzi ze przyjecie bedzie Twojej Osoby na Izbie przyj. Pracuje w szpitalu i kazda osobe zaopatrujemy profesjonalnie – tylko nie kazdy dostaje wypis odbierajac go osobiscie to Twoje zycie o ktore mozesz zadbac wiec to nie jest przymum tylko jesli nie dbasz o siebie – trudno zebys zadbal o innych-wyciagnij wnioski z tego -!

  2. Co za idiotyzmy, żeby udowadniać ,że jest się zdrowym. Oczywiście dla twojego dobra niewolniku,żeby pracodawca mógł cię gdzieś na zaplecze schować. Nie dać się ludzie!

  3. A kasę za postojowe to chcecie?! Pracodawca powinien mieć prawo do zwolnienia niezaszczepionego bez żadnych nakładów finansowych. Ja mam mieć przez idiotę straty i jeszcze go utrzymywać.

  4. Ale dlaczego zaszczepieni obawiają się niezaszczepionych? Są przecież bezpieczni.
    Po zaszczepionych nie widać, że są chorzy, oni nie maja objawów, ale test wychodzi dodatni. Po nie zaszczepionym od razu wdać że chory.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here