Zajęto 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych

6
1153
fot. Dolnośląska KAS

Dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w marcu 2021 roku skontrolowali 10 lokali na terenie Dolnego Śląska. Zabezpieczono łącznie 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości 31.500 złotych. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zmuszeni byli wejść do lokali przy użyciu siły.

 

Funkcjonariusze dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej w marcu 2021 r. przeprowadzili kontrole w lokalach znajdujących się na terenach powiatów bolesławieckiego, świdnickiego, lubańskiego, złotoryjskiego, polkowickiego, legnickiego, ząbkowickiego oraz miast Kamienna Góra, Jelenia Góra i Wrocław. W kilku przypadkach funkcjonariuszy Celno-Skarbowych w czynnościach wsparli funkcjonariusze z Komend Powiatowych Policji. Ujawniono łącznie 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie 31 500 zł. Wśród zajętych urządzeń, 3 były automatami walizkowymi.

Kontrolowane miejsca znane były funkcjonariuszom, przeprowadzali tam czynności wielokrotnie i niestety za każdym razem kończyły się one zatrzymaniem nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Wszystkie ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej KAS urządzenia i środki pieniężne zostały zatrzymane, jako dowody i przekazane do magazynu depozytowego.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

6 KOMENTARZE

  1. Jelonka… Wrocko…. Kamienna… no, no, no, a faktycznie co z ” Pipidówami ” takimi jak Świeradów Zdrój ? Wszyscy wiedzą gdzie jest, Celnicy, Policja, i dilerzy prochów. Rano jest nalot, konfiskata maszyn, a po objadku są nowe maszyny, lub te same, w tym samym lokalu, z tą samą obsługą i kolorytem Swieradowskiego Kwiatu, typu ” szlachta nie pracuje ” czy też ” Wyższej szkoły robienia Hałasu ” Może by tak zamiast pałowania i wypisywania mandatów, ukócić raz, a dobrze ten proceder.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here