Zainwestował w kryptowalutę. Stracił ponad 60 tysięcy

10
8593

Ponad 60 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu lwóweckiego podczas inwestycji w kryptowalutę bitcoin. Mężczyzna padł ofiarą manipulacji ze strony przestępcy, podającego się za konsultanta platformy inwestycyjnej. Poprzez zainstalowanie oprogramowania AnyDesk, mężczyzna umożliwił zdalny dostęp do swojego komputera. Apelujemy – chęć łatwego i szybkiego zysku często kończy się utratą sporej gotówki.

 

Do mieszkańca powiatu lwóweckiego w połowie listopada bieżącego roku zadzwonił mężczyzna, który podał się za konsultanta platformy inwestycyjnej i zaproponował pomoc w inwestowaniu w bitcoiny.

Mężczyzna został poinformowany o konieczności zainstalowania aplikacji AnyDesk celem przelania już zarobionych pieniędzy. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego zgodnie z poleceniami fałszywego brokera potwierdzał wszystkie komunikaty wyświetlane na ekranie. W tym samym czasie zainstalowane oprogramowanie przechwyciło login i hasło do konta bankowości internetowej mężczyzny. W wyniku oszustwa stracił on ponad 60 tysięcy złotych poprzez zaciągnięte kredyty na jego rachunek bankowy.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sieci. Pierwszy kontakt z ofiarą następuje zwykle przez e-mail, telefon lub komunikator tekstowy. Oszuści nakłaniają do zainstalowania programu do zdalnego dostępu pulpitu i zalogowanie na konto bankowe. Jeśli „konsultant” proponuje nam zainstalowanie takiego oprogramowania, możemy być pewni, że to oszustwo!

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

10 KOMENTARZE

  1. Hehe akurat to z krypto nie miały nic wspólnego. U nas był ksiądz co powiedział że stracił kilkadziesiąt tysięcy kasy kościoła w krypto bo chciał zarobić dla parafi a okazało się że wydał to na płatne panienki i przegram w karty.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here