Co z remontem kładki przez rzekę Bóbr?

15
1349

Stan nawierzchni mostu prowadzącego od ul. Działkowej do ul. Wyzwolenia w Lwówku Śląskim pozostawia wiele do życzenia. Spróchniałe deski stwarzają realne zagrożenie.

 

O stanie technicznym przeprawy przez rzekę Bóbr w Lwówku Śląskim redakcja Lwówecki.info pisała już parokrotnie.

Odpowiadając na pismo z dnia 23.06.2022 r. w sprawie remontu kładki dla pieszych do działek ROD „WYZWOLENIE” w Lwówku Śląskim, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, iż pracownicy tut. Urzędu przeprowadzili oględziny stanu technicznego, podczas których stwierdzili, że jego stan techniczny jest niezadowalający.” – pisał w lipcu 2022 roku w piśmie do Polskiego Związku Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy „Wyzwolenie” wiceburmistrz Krokosz, który przyznawał, że na przeprowadzenie remontu nie ma obecnie pieniędzy.

Po naszym artykule znalazły się jednak środki w budżecie na zakup kilku desek. Niestety, wymiana tych najbardziej zniszczonych pomogła jedynie na chwilę, bo stan pozostałych był równie opłakany. Na bieżąco pojawiają się tu kolejne ubytki w deskach.

Na problem w jednej z pierwszych interpelacji w nowej kadencji uwagę zwrócili radny Zbigniew Eck, którzy zwrócili się do burmistrza z prośbą o naprawę przeprawy przez rzekę.

„Kładka ta obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym – liczne ubytki, spróchniałe deski, itp. Mieszkańcy korzystający z tej kładki mają problem z przejazdem rowerami i wózkami (koła wpadają pomiędzy deski).” – wskazywał radny, który zwracał się z prośbą o pilne podjęcie działań.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy stanowisko Burmistrza Kobiałki w tej sprawie. W odpowiedzi na interpelację Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, iż pracownicy Urzędu przeprowadzili oględziny stanu technicznego, podczas których stwierdzili, że jej stan techniczny kładki jest niezadowalający.

„Z uwagi na znaczne wykorzystanie środków budżetowych przeznaczonych w tegorocznym budżecie Gminy na konserwację, naprawy i remonty bieżące dróg gminnych, chodników i mostów, remont kładki zostanie wykonany w bieżącym roku, o ile pozwolą na to środki finansowe zabezpieczone w budżecie Gminy i Miasta Lwówek Śląski.” – wskazuje Burmistrz Kobiałka.

15 KOMENTARZE

 1. Nowy most tam zrobić z ozdobnikami nawiązującymi do naszego miasta: lwy agaty czy postacie z ratusza aby to było miejsce do odwiedzania dla turystów a nie stara kładka z lat 60 wykonana znając życie metoda gospodarczą i tak pewnie bez projektów i pozwoleń dziwić się że tyle lat wytrzymała, a najlepiej most do 3,5 tony szeroki jak to było dawno temu.

 2. Ta…ozdobny most za milion monet , turyści chętnie przebrną przez błoto , po drodze zachłysną się pięknem zabytkowego skansenu po Gofrze po czym zabytkowym mostem zwiedza zamknięte ogródki dziaklowe

 3. Jak to, to nowy burmistrz odpowiada identycznie jak poprzednia burmistrz? Jak będą pieniądze to zrobią??? No popatrz pan…..a miała być kraina mlekiem i miodem płynąca.

 4. …do działkowicza….jakoś leci mi już ósmy krzyżyk i nie pamiętam aby kładka-most działał do 3,5 tony. A tak na marginesie..kampania wyborcza się skończyła…miało być o biecująco a wracamy do tego co było.

 5. Kładka z desek kompozytowych załatwi sprawę na dłuższy czas. Budżet poprzedniej ekipy trzymającej władze,
  który obowiązuje nie przewidywał . Z pewnością znajdą się pieniążki . Co do składowiska odpadów po prawej stronie drogi do mostu to trzeba z tym coś zrobić. Straż Miejska do akcji śledczej!

 6. Uważam, że sprawa mostu/kładki powinna zostać potraktowana bardziej poważnie, z uwagi na jej stan techniczny który zagraża bezpieczeństwu jej użytkowników. Lokalsi mają świadomość konieczności patrzenia pod nogi na tym obiekcie, natomiast z mostku często korzystają również przyjezdni rowerzyści, dla których wjazd na mostek okazuje się niemiłym zaskoczeniem. Oznaczeń mogących sugerować zły stan techniczny mostku – brak. Osoby starsze (uśmieszek do radnych, którym w kampanii problemy seniorów leżały mocno na sercu) mogą być potencjalnymi poszkodowanymi, z uwagi na ubytki lub wystające krawędzie na biegu tej przeprawy. Radziłbym nie traktować tego problemu jako “do załatwienia w późniejszym czasie”, ponieważ spóźniona reakcja może przyczynić się do potencjalnego wypadku.

 7. Kto jest radnym ulicy Działkowej???
  Takie były obietnice. Cud,miód i malina
  Radni to tylko potrafią obiecywać przed wyborami gruszki na wierzbie .
  I dietę brać
  Jeżeli stanie się tam jakiś wypadek ,to kto za to odpowie ?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here