Zabiegają o poprawę bezpieczeństwa na drodze w Wieży

7
271

Mieszkańcy sołectwa Wieża walczą o zwiększenie bezpieczeństwa na przebiegającej przez ich wieś drodze wojewódzkiej 360, gdzie po tym, jak wyremontowano nawierzchnię część kierowców zapomina o ograniczeniach prędkości.

W dniu 15.11.2019 r odbyło się spotkanie w terenie. Jego głównym tematem było bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych i na drodze, organizacja ruchu i znaków drogowych. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu: Pan Paweł Kula – Kierownik Służby Utrzymaniowej, i Pani Anna Jępruch – inspektor terenowy. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz gminy (Radni Miasta i Gminy Gryfów Śląski ), przedstawiciele sołectwa, a także zaniepokojeni mieszkańcy.

Podczas rozmów padło kilka propozycji dotyczących poprawy sytuacji na drodze, w tym:

  • bezpieczne przejście dla pieszych, zmiana znaku na fluorescencyjny,
  • w późniejszym czasie montaż przejścia aktywnego,
  • w wzdłuż drogi gdzie brak chodnika powstała propozycja o zamontowaniu znaków drogowych “uwaga dzieci “,
  • konieczne przesunięcie znaków D42 i D43 (teren zabudowany)
  • dodatkowo przy firmie Eko-World postawienie znaku o zmniejszeniu prędkości do 70 km/h

 

-/ Sołectwo Wieża / red /-

7 KOMENTARZE

  1. Protesty i spotkania po zakończeniu inwestycji?????

    Rozumiem, że w zarządzie dróg wojewódzkich leży sterta opinii, podań i wniosków z okresu przed rozpoczęciem inwestycji od mieszkańców tej miejscowości z propozycjami wykonania tej drogi aby była bezpieczna. Jeśli nie to możemy popić wodą.

  2. A ja mam trochę inna sugestie mamy linie ciągła przy krawędzi jezdni zakaz postoju a niektórzy zostawiają tak auta i pewnie to też jest zagrożone a co do prędkości to by się przydały by się tam kontrolę tak jak w Olszynie to kierowcy poczują respekt

  3. Przydałoby się pociągnąć dalej chodnik, najlepiej do skrętu na jezioro, gdzie latem chodzi sporo osób, a jest dość niebezpiecznie. Szkoda, że nie zrobiono tego przy okazji remontu drogi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here