Zabezpieczone narkotyki, kradzione pojazdy, nielegalna broń

2
1057

Przechwycone środki odurzające w znacznych ilościach, zabezpieczone trzy skradzione pojazdy z terenu Polski i Niemiec, kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej i kilka tysięcy sztuk papierosów, ponad 50 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, nielegalne posiadanie broni palnej oraz ostrej amunicji- to efekt przeprowadzonych działań przez lwóweckich kryminalnych. W sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przeprowadzili działania, których efektem było zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 61 i 47 lat z powiatu karkonoskiego.

Na posesji, w pomieszczeniach gospodarczych, a także w domu zajmowanym przez mężczyzn funkcjonariusze ujawnili 34 kilogramy krajanki tytoniowej, blisko 1400 sztuk papierosów, a także 50 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, co w przypadku wprowadzenia do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 100 tyś złotych.

W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 0,5 kg środków odurzających w postaci metamfetaminy, a także 3 jednostki broni długiej, rewolwer oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji. Obaj mężczyźni nie mają pozwolenia na posiadanie tego typu broni.

Ponadto w pomieszczeniach gospodarczych lwóweccy policjanci ujawnili dwa skradzione motocykle oraz samochód osobowy marki Subaru o łącznej wartości 170 tyś zł, które zostały skradzione z terenu Polski i Niemiec.

Mężczyźni zatrzymani podczas realizacji policjantów Wydziału Kryminalnego zostali osadzeni w policyjnych celach, gdzie w najbliższym czasie usłyszą zarzuty.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here