Za szereg przestępstw 46- latek trafił do aresztu

2
942
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 46-letniego mężczyzny, podejrzanego o szereg przestępstw, w tym sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

W okresie od marca do maja 2021 roku 46- latek z gminy Lwówek Śląski dopuścił się szeregu przestępstw. Mężczyzna w marcu br. groził pozbawieniem życia osobom najbliższym. Podczas kolejnych interwencji policyjnych znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi i powszechnie uznawanymi za obelżywe, a także obiecywał im korzyść majątkową za odstąpienie od czynności służbowych. W maju br. 46- latek sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach poprzez podpalenie użytkowanych przez siebie rzeczy znajdujących się w budynku mieszkalnym.

W związku z popełnionymi czynami prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec zatrzymanego, do którego Sąd przychylił się w całości.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski-/

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here