Za stosowanie się do przepisów kierowcy otrzymywali nagrody

3
1456
fot. Policja Lwówek Śląski

To jedna z tych wyjątkowych akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W ramach działań ROAD SAFETY DAYS kierowcy w naszym powiecie otrzymywali nagrody.

 

Jak wskazuje policja działania ROAD SAFETY DAYS koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Mundurowi tłumaczą, iż we wcześniejszych latach akcja znana była jako Edward – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania te ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W dniu wczorajszym takie działania przeprowadzone były na terenie powiatu lwóweckiego. W akcję włączyli się Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

„21 września wraz z pracownikami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na drodze krajowej nr 30 prowadzili wspólne kontrole, których celem była poprawa bezpieczeństwa podróżujących.” – wyjaśnia starszy sierżant Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Mundurowi wspólnie z pracownikami GDDKiA sprawdzali prędkość z jaką poruszały się pojazdy, sprawdzali obowiązkowe wyposażenie oraz informowali o nowelizacji prawa wykroczeń, jakie weszło w życie z dniem 17 września b.r.

„Kierowcy, którzy dbając o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, stosowali się do przepisów czekała nagroda w postaci apteczki samochodowej, kamizelki odblaskowej lub innych gadżetów.” – dodaje policjantka.

3 KOMENTARZE

  1. Darmowe gadżety? To rewelacja….
    Może jeszcze można było zgłosić się do losowania w loterii państwowej i wygrać opony zimowe? Akcja jak najbardziej na plus, ale tym nie da się zasłonić setek źle podjętych decyzji, mandatów za maseczki, które notorycznie były odrzucane. Z ciekawości przy kontroli trzeba wezwać drugi radiowóz do kontroli pierwszego. Opony na pewno śmietnik, nie mówiąc o innych rzeczach. Sprawdzają nasze auta, a sami jeżdżą “trupami”. Pozdrawiam ten chory kraj i wszystkich normalnych ludzi pracujących w Policji(bo tak na prawdę sporo ich tam jest).

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here