Z uśmiechem powitali nowy rok szkolny

0
2079

Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim jest publiczną placówką oświatowo- wychowawczą, prowadzoną przez Powiat Lwówecki, w której dzieci i młodzież z różnego typu dysfunkcjami mają możliwość nauki oraz rehabilitacji. W skład zespołu wchodzą Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.

 

Od przedszkola do pracy

Tu na korytarzach spotkamy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, ale także specjalnej zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły przysposabiającej do pracy. ZPEW dysponuje kilkoma budynkami, w których dzieci i młodzież pobierają naukę, ale także mają internat.

Nowy rok szkolny 2021/2022

1 września to dla każdego ucznia spore wydarzenia – koniec wakacji, słodkiego leniuchowania. To czas na powrót do obowiązków ale i na spotkania z dawno niewidzianymi kolegami, koleżankami i wychowawcami. Dziś naukę w ZPEW rozpoczęło 15 przedszkolaków, 90 uczniów szkoły podstawowej, 68 szkoły branżowej I stopnia i 15 uczniów szkoły specjalnej przysposobienia do zawodu. Łącznie w Lwówku Śląskim – Płakowicach uczy się 188 młodych ludzi.

Dziś wszyscy oni rozpoczęli nowy rok szkolny. Powitał ich Dyrektor Marek Sokołowski: “Drodzy uczniowie, Szanowni Państwo, rozpoczynany rok szkolny. Po kilkunastu miesiącach trwającej pandemii, rozpoczynamy go w trybie stacjonarnym. Jak będzie on wyglądał to wszystko zależy od sytuacji epidemiologi”. – mówił dyrektor, który nie krył, iż liczy, że w tym roku obostrzenia nie powstrzymają nauki stacjonarnej.

Uroczystość szkolną swoją obecnością zaszczycił Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który już w pierwszych słowach przekazał wszystkim bardzo dobrą wiadomość:

“Nowy” dyrektor ZPEW

„Bardzo serdecznie witam wszystkich tu zebranych na rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022. Zanim jednak przejdę do życzeń, chciałbym zacząć od tej części oficjalnej. Z dniem 31 sierpnia 2021 roku mógł zakończyć pracę dyrektora w tej szkole Pan Dyrektor Marek Sokołowski, na szczęście dla nas wszystkich, tak się jednak nie stało”. – mówił Pan Starosta, który pogratulował Panu Sokołowskiemu kontynuacji pracy na tym zaszczytnym stanowisku. – „Gratuluję Panie Dyrektorze. Cieszę się, że będziemy kontynuowali współpracę z wcześniejszych lat, którą bardzo sobie cenię”. – dodawał Pan Daniel Koko.

Awanse zawodowe

Rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem Pana Starosty było także okazją do wręczenia pedagogom awansów zawodowych. Dwóm nauczycielom Starosta Daniel Koko wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego a Pan Dyrektor Marek Sokołowski kolejnym trzem nauczycielom ZPEW wręczył akty nadania stopnia nauczyciela kontraktowego.

Za nami dwa bardzo trudne lata, które zdominowała pandemia, dlatego tak uczniom, ich rodzicom i opiekunom oraz całej kadrze pedagogicznej i dyrekcji ZPEW w Lwówku Śląskim – Płakowicach życzymy, aby ten rok był normalny, aby nie doświadczyła nas żadna pandemia i związane z nią ograniczenia. Życzymy, by nowy rok szkolny przyniósł tylko miłe doznania a na jego koniec wszyscy mogli się cieszyć z osiągniętych wyników.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here