Z pomocą koleżanki wyłudziła kredyt. Grozi jej do 8 lat więzienia

0
924

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komedy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przestawili zarzut mieszkance powiatu karkonoskiego, która próbowała wyłudzić kredyt w wysokości blisko 72 tysiące złotych w jednym z jeleniogórskich banków. W celu jego uzyskania kobieta posłużyła się sfałszowanym dokumentami potwierdzającymi jej zatrudnienie i zarobki. Teraz za te przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 18 czerwca br. przedstawili zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu 27-letniej mieszkance powiatu karkonoskiego.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta pod koniec ubiegłego roku w celu uzyskania kredytu przedłożyła w jednym z jeleniogórskich banków sfałszowaną dokumentację dotyczącą jej zatrudnienia i zarobków. 27-latka posłużyła się zaświadczeniem potwierdzającym zatrudnienie w jednym z salonów kosmetycznych oraz sfałszowanymi przelewami potwierdzającymi wynagrodzenie. Ubiegała się ona o kredyt w wysokości blisko 72 tysiące złotych.

W trakcie czynności mundurowi, ustalili, że fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu wystawiła mieszkance powiatu karkonoskiego 34-letnia znajoma, która również usłyszała zarzut w tej sprawie.

Teraz 27-latka za przestępstwa, o które jest podejrzana odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here