Z płonącej altanki policjanci uratowali królika

6
1431

Policjanci z powiatu lwóweckiego nie raz udowadniali, że życie i zdrowie ludzkie jest dla nich najważniejsze. Tym razem policjanci z gryfowskiego komisariatu nie pozostali obojętni na krzywdę zwierząt.

 

 

1 grudnia w godzinach wieczornym do Dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o pożarze jednej z altanek na ogrodach działkowych w Gryfowie Śląskim. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol policji, w składzie którego byli funkcjonariusze, którzy w czasie wolnym pełnią również służbę w OSP KSRG Lubomierz. Z informacji jaką uzyskali wynikało, iż w środku znajdują się gołębie oraz królik.

Sytuacja wyglądała nie najlepiej, z uwagi na mocno rozwinięty pożar altany. Mimo to funkcjonariusz podjął decyzję o wejściu do środka i ratowaniu zwierząt. Z uwagi na rozprzestrzeniający się ogień udało się uratować choć jedno zwierzęce życie. Policjant mimo gęstego dymu, dostrzegł królika w klatce, wyciągnął go, a następnie przekazał właścicielowi, który przybył na miejsce.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

6 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś kontroluje to co pisze rzecznik prasowy bo to jest jakaś żenada policjant z królikiem bohaterstwo. Niedługo będą się szczycić, że złapał muchę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here