… z działań Straży Miejskiej. Ile mandatów wystawiono?

6
1254
ulica Traugutta w Lwówku Śląskim Browar

To już trzy lata, jak fragment ulicy Traugutta w Lwówku Śląskim został zamknięty dla ruchu pojazdów oraz zakazano tam ruchu pieszych, aczkolwiek zakaz nie dotyczy wszystkich.

 

„Od wtorku 27 sierpnia 2019 r. z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną zrujnowanego i nieużytkowanego od dekad budynku, droga gminna obok lwóweckiego Browaru zostanie częściowo wyłączona z ruchu.” – informowała na stronach magistratu burmistrz M. Szczęsna, która swoją decyzję uzasadniała możliwością zawalenia się słodowni.

„Wprowadzenie zmian w istniejącej organizacji ruchu podparte jest ekspertyzą budowlaną stanu technicznego dawnej słodowni browaru, która określiła stan bezpośredniego zagrożenia utraty stateczności i możliwości zawalenia się jego części nadziemnej. Wobec powyższego dla ochrony mieszkańców Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz turystów, postanowiono wyłączyć z ruchu odcinek ulicy Traugutta w granicach strefy zagrożenia pośredniego (siły odrzutu).” – wskazywała burmistrz, która jednak niektórym umożliwiła przemieszczanie się zamkniętym fragmentem ulicy Traugutta w Lwówku Śląskim:

„Wyłączenie fragmentu drogi gminnej nie obowiązuje pojazdów browaru z uwagi na konieczność utrzymania produkcji oraz mieszkańców ul. Browarnej 4.”

zdjęcie archiwalne

ulica Traugutta w Lwówku Śląskim Browar

Tak, więc trzy lata temu burmistrz w obawie przed zawaleniem się słodowni ustawiła znaki zakazu wstępu i zakazu wjazdu, jednak tymi niewiele osób się przejmuje. Jak informują nas czytelnicy każdego dnia bez trudu można spotkać osoby, a nawet całe wycieczki spacerujące zamkniętym fragmentem ulicy. Plac za znakami, to też wygodne miejsce parkingowe.

Redakcja Lwówecki.info zwróciła się do burmistrz Lwówka Śląskiego z zapytanym o to, ile osób, przechodniów i ilu kierowców w pierwszym półroczu br. zostało ukaranych mandatami za złamanie zakazu na ulicy Traugutta. Z upoważnienia szefowej odpowiedzi udzielił jej zastępca, aczkolwiek w tej L. Krokosz też się nie przemęczał. Odpowiedział krótko: „0”.

Wiceburmistrz niepytany usprawiedliwia wyniki działań straży miejskiej wskazując, iż od 1 stycznia do 31 marca br. realizowali działania związane z przestrzeganiem obostrzeń covidowych. Warto tu przypomnieć, iż lwówecka straż miejska w trzyosobowym składzie w pierwszym półroczu 2022 roku wystawiła łącznie 6 mandatów za złe parkowanie na terenie gminy Lwówek Śląski.

6 KOMENTARZE

  1. “…nieużytkowanego od dekad budynku…” Przez tyle lat, zamiast usunąć zagrożenie, jedyne co urzędasy potrafią, to zakazać poruszania się ulicami przyległymi do budnku. Po co my utrzymujemy te pasożyty w urzędach? Pracownika niewywiązującego się ze swoich obowiązków służbowych się zwalnia. Tak więc zwalniam urzędników. (Mojego podatku od nieruchomości już nie zobaczą).

    • no właśnie urząd chciał usunąć zagrożenie ale jeden prezes z Lwówka zgłosił do konserwatora i zrobili z tego mega zabytek a połowa to beton z PRL. Teraz nikt tej ruiny nie chce a gminy nie stać na renowację magazynu za kilkanaście milionów. Będziesz płacił? Ja wolę nowy żłobek i przedszkole w mieście, potem nowy stadion, nowoczesną parterową bibliotekę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here