Zapraszamy na XIV Dolnośląski Festiwal Dary Lasu

3
4090

To wydarzenie dla miłośników lasu, zdrowego jedzenia i aktywnego trybu życia. Stoiska nadleśnictw, kół łowieckich, pszczelarzy … – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na gości.

 

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski i Starosta Powiatu Lwóweckiego zapraszają na XIV Dolnośląski Festiwal „Dary Lasu”. Wydarzenie pod honorowym patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Celem imprezy jest upowszechnianie wśród społeczności powiatu lwóweckiego i powiatów ościennych wiedzy o środowisku leśnym, prezentacja sołectw powiatu lwóweckiego oraz promocja całego naszego regionu. Co roku w wydarzeniu udział biorą zarówno turyści, mieszkańcy powiatu, dolnośląscy leśnicy, jak i goście zagraniczni.

W tym roku wydarzenie rozpocznie się już w piątek, 23 września od prelekcji dr Andrzeja Kruszewicza na temat ptaków szponiastych. Ta będzie miała miejsce w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich.

Ciekawie zapowiada się także piątkowy, nocny spacer z leśnikiem ścieżkami Szwajcarii Lwóweckiej, pod hasłem: „Zabuszuj nocą w lesie”. Start o godzinie 19. z parkingu przy Szwajcarii Lwóweckiej. Spacer ten zakończy się na Wzgórzu Kombatantów, gdzie Krzysztof Gruszka przeprowadzi warsztaty fotografii nocnego nieba.

Jednak to na sobotę organizatorzy zaplanowali najwięcej atrakcji. Będą zawody sportowe, konkursy, pokazy oraz dobra muzyka, nie zabraknie także degustacji tradycyjnego bigosu myśliwskiego.

Już o godzinie 7. rano (24.09.2022 r) w leśnictwie Nowogrodziec zostanie przeprowadzony Konkurs Wędkarki.

Wydarzenia w Parku Miejskiego we Lwówku Śląskim zaczynają się o godzinie 10. blokiem dziecięco- młodzieżowym, w ramach którego ogłoszone będą wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej. Do tego prezentacja stoisk leśnych, bushcraft i survival – „zanocuj w lesie”, pokazy pszczelarzy, pokazy sokolnicze, pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy, konkursy i atrakcje dla dzieci, wystawa pokonkursowa „Ptaki szponiaste”, warsztaty leśne zawieszki zapachowe … a to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez organizatorów.

Rajdy rowerowe na 20 kilometrów i 47 kilometrów to oferta dla osób stawiających na aktywność.

W ramach Międzynarodowego Dnia Georóżnorodności UNESCO podczas spaceru z geologiem po dnie morza kredowego (w Czaplach), będzie można poszukać śladów podwodnego życia, które toczyło się tu miliony lat temu.

Podczas tegorocznych obchodów „Darów Lasu” na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim przeprowadzone zostaną Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze. W tych rywalizować będzie 10 drużyn męskich: OSP Zbylutów, OSP Proszowa, OSP Mirsk, OSP Włodzice Wielkie, OSP Wleń, OSP Rząsiny, OSP Pilchowice, OSP Milęcice, OSP Golejów i OSP Ubocze oraz jedna drużyna kobieca – OSP Wolbromów.

Wydarzenie będzie także okazją do uroczystego uhonorowania osób – zespołów muzycznych, które otrzymały tytuł: Zasłużony dla Powiatu Lwóweckiego.

Na Festiwalowej scenie z recitalem wystąpi Paweł Burczyk, aktor znany m.in. z takich filmów i seriali, jak: „13 posterunek”, „Zróbmy sobie wnuka”, „Plebania”, „Ojciec Mateusz”, czy „Odwróceni”.

Szczegóły na plakacie.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here