Wywrócony podnośnik na DW 296. Uważajcie w tym miejscu

0
433

Dziś około 7:30 na drodze 296 między Henrykowem Lubańskim a Godzieszowem kierowca ciężarowego podnośnika zjechał z trasy i wywrócił samochód. Niepokojącym jest fakt, że ten sam scenariusz kolejny raz powtarza się na tym samym odcinku drogi.

 

Kierowca podnośnika jadąc w kierunku Godzieszowa na ostrym zakręcie między miejscowościami zmuszony był odbić w prawo, aby zrobić miejsce dla kierowcy osobówki, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Wprawdzie delikatnie wyniosło go na zakręcie, ale normalnie taki manewr kończy się zjechaniem na pobocze i ponownym powrotem na drogę. Niestety nie w miejscu, gdzie zamiast pobocza wylany na drodze asfalt kończy się uskokiem. Okazuje się kolejny raz, że dla aut jest on zgubny. Efekt jest taki, że podnośnik osuwając się ze skarpy szorował podwoziem o krawędź asfaltu. Uszkodził zbiornik paliwa i zerwał przewody paliwowe. Auto wywróciło się blokując jeden pas ruchu. Do przyjazdu służb ropa i oleje rozlały się wokół samochodu. W wyniku zdarzenia kierowca podnośnika odniósł obrażenia, które wymagały wezwania na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia zadysponowano OSP Henryków, trzy zastępy PSP z Lubania oraz grupę specjalistyczno-techniczną z Bolesławca. Na czas działań ratowników z Bolesławca ruch na drodze został zablokowany w obu kierunkach.

Przypomnijmy, że przed trzema tygodniami w tym samym miejscu doszło do podobnego zdarzenia. Kierowca TIR-a wjechał do lasu również uciekając na pobocze, którego w tym miejscu najzwyczajniej brakuje.

tekst/foto: eLuban.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here