Wystawiła na sprzedaż używaną odzież. Straciła blisko 4 tysiące złotych

0
1179
zdjęcie poglądowe

Kobiecie bardzo zależało na szybkim sprzedaniu używanej odzieży. Tak bardzo, iż gdy nadarzyła się okazja … straciła blisko 4 tysiące złotych! Sprawa trafiła na policję.

 

 

Kobieta wystawiła do sprzedaży na portalu internetowym używaną odzież. Na wystawiony przez nią towar szybko znalazł się kupiec. W odebranej od niego wiadomości e-mailowej była instrukcja oraz link do strony bankowości elektronicznej.

„Kliknięcie w ten link było konieczne w celu potwierdzenia przez zgłaszającą transakcji sprzedaży. Niezbędne było także podanie danych do zalogowania się do banku. Strona, która się wyświetliła była niemal identyczna jak autoryzowana strona bankowości elektronicznej, w związku z czym nie wzbudziło to jej podejrzeń. Kobieta udostępniła również kody weryfikacyjne do płatności kartą.” – wspomina podinspektor Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji, która przyznaje, iż w ten sposób kobieta straciła blisko 4 tysiące złotych.

Mieszkanka powiatu karkonoskiego sprawę zgłosiła na policję. Mundurowi po raz kolejny przestrzegają i apelują o ostrożność w transakcjach online.

„Należy unikać klikania w nieznane linki, ponieważ oszuści w ten sposób wyłudzają dane i „czyszczą” konta bankowe!” – dodaje policjantka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here