Wystawa rzeźb Karola Badyny ponownie w Gryfowie Śląskim

0
399

Na gryfowskim rynku ponownie pojawiły się dzieła wybitnego rzeźbiarza prof. Karola Badyny i jego plenerowa wystawa pt. “Krakowskie inspiracje”.

 

 

Na płycie rynku zlokalizowane zostały postumenty Wojciecha Kilara, Zbigniewa Herberta, Jerzego Giedroycia, Czesława Miłosza, Jerzego Turowicza oraz zachwycająca Dama z łasiczką. Pod kościołem parafialnym znajdziecie Pietę, rzeźby portretowe Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II. W sieni ratusza na piętrze wyeksponowane zostały mniejsze rzeźby portretowe Olgi Tokarczuk, Juliana Aleksandrowicza oraz Władysław Jagiełło na postumencie.

Na pewno część z Was pamięta otwarcie wystawy, które odbyło się w Gryfowie niemal rok temu i było wielkim wydarzeniem. Rzeźby przebyły później długą drogę przez Lubomierz, Świeradów Zdroj, zamek Czocha, Lwówek Śląski, by ponownie wrócić do Gryfowa. Nie na długo jednak… Trwają rozmowy z innymi miastami w regionie i wkrótce wystawa wyruszy w dalszą trasę.

czytaj: Plenerowa wystawa rzeźb prof. Karola Badyny w Gryfowie Śląskim

Dodam, że instalacje trafiły ponownie do Gryfowa dzięki zaangażowaniu Stanisława Fronca i Edwarda Koreckiego. A do zespołu mecenasów zajmującym się od początku losami wystawy należą również Joanna Paśko-Sikora oraz Anna Michalkiewicz.

Zapraszamy do odwiedzania tej unikatowej instalacji w przestrzeni publicznej.

-/tekst-foto: Anna Michalkiewicz Dyrektor MGOK Gryfów Śląski-/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here