Wysadzono bankomat w centrum Nowogrodźca

1
1842
fot.: Fb. OSP KSRG w Nowogrodźcu

W nocy nieznani sprawcy wysadzili znajdujący się w budynku jednej z kamienic w centrum miasta bankomat PKO. Po wybuchu doszło do pożaru.

 

Do zdarzenia doszło po godz. 3:30 w Nowogrodźcu przy ul. Kościelnej. Po wysadzeniu bankomatu w agencji banku PKO BP doszło tam do pożaru. Na miejsce oprócz policji, prokuratury i pogotowia energetycznego zadysponowani zostali strażaccy, którzy tak opisują prowadzone na miejscu działania:

23.01.2021 o godzinie 3:39 dostajemy zgłoszenie o pożarze bankomatu oraz próbie jego wysadzenia w Nowogrodźcu na ul. Kościelnej. Do akcji wyjeżdżamy dwoma zastępami. Na miejscu obecna była policja zastano zniszczone oraz objęte pożarem pomieszczenie gdzie znajdywał się bankomat.

Natychmiast podano jeden prąd wody w natarciu oraz przy pomocy gaśnicy proszkowej dogaszono palącą się elektronikę. Po przyjeździe dodatkowych zastępów, odłączono zasilanie w energię elektryczną oraz przeszukano pomieszczenia banku pod kątem osób poszkodowanych – tych nie stwierdzono.

Ze względu na to, że miejsce zdarzenia było w bryle budynku wielorodzinnego sprawdzono lokale mieszkalne pod kątem obecności tlenku węgla. W jednym z mieszkań stężenie przekraczało normy przez powstałe zadymienie. Ewakuowano 1 osobę, która nie potrzebowała pomocy medycznej. Przewietrzono mieszkanie” – informują na swoim profilu strażacy z OSP KSRG w Nowogrodźcu, którzy na miejscu działali razem z druhami OSP KSRG Czerna oraz OSP Nowogrodziec Osiedle i JRG Bolesławiec.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here