Wypadek z udziałem rowerzysty

2
3803

Rowerzysta po upadku stracił przytomność. Na miejsce natychmiast zadysponowano pogotowie, straż pożarną i patrol policji.

 

Drogi powiatu lwóweckiego z pewnością należą do bardzo atrakcyjnie położonych. Z tych rozciągają się przepiękne widoki na góry i doliny. Szczególnie dla rowerzystów to wyjątkowa atrakcja. Poruszając się nimi trzeba mieć się jednak na baczności, bo wiele z nich jest wąskich, krętych, a na jezdni oprócz dziury, w obszarach leśnych najechać można na świeżo spadłe gałęzie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło w słoneczne niedzielne popołudnie 15 maja 2022 roku. Po godzinie 14. do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o wypadku na drodze pomiędzy Maciejowcem a Pilchowicami.

Z wstępnych informacji rowerzysta spadł z roweru i stracił przytomność. Na szczęście utrata świadomości nie trwała długo i na pomoc też nie trzeba było czekać. Już po chwili na miejscu byli strażacy OSP Pilchowice oraz pogotowie, później dojechały zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz patrol policji.

Z wstępnych ustaleń wynika, iż grupa rowerzystów zjeżdżała z góry, z Maciejowca w kierunku Pilchowic. – W pewnym momencie jeden z nich stracił panowanie nad rowerem i przewrócił się. – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji. 58- letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego z otarciami na nogach i rękach, urazem barku oraz głowy trafił do szpitala.

2 KOMENTARZE

  1. Wstyd!Z małym dzieckiem żeby pojeździć bezpiecznie,to trzeba do Niemiec do Görlitz pojechać aby pojeździć.Jedyna bezpieczna ścieżka rowerowa w powiecie to Lwówek-Pławna i 200 metrów Gryfów-Biedrzychowice.A tak to waskie dziurawe drogi że strach między autami jeździć żeby nie rozjechali……

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here