Wypadek w Żerkowicach. Zderzenie tira z terenówką

4
3159

Około godziny 9 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego z tirem.

 

Do zderzenia pojazdów doszło na jednym z ostrych zakrętów na drodze wojewódzkiej 297 tuż za miejscowością Żerkowice. Kierujący samochodem terenowym marki Opel, jadąc od strony Lwówka Śląskiego zderzył się z jadącą od strony Bolesławca ciężarówką. Uderzenie było na tyle duże, iż Opel Frontera odbił się od tira i wpadł do rowu.

Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków z JRG w Lwówku Śląskim wraz z dowódcą jednostki, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Kierujący terenówką został przez ZRM przetransportowany do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Droga w tym miejscu była ponad godzinę czasu zablokowana. Kierowcy w znacznej części kierowali się objazdami.

Aktualizacja godz. 12:40

Jak tłumaczy policja do zdarzenia doszło na łuku drogi podczas wymijania pojazdów. Policja na chwilę obecną nadal prowadzi czynności mające ustalić okoliczności zdarzenia.

Nadal nie jest znany stan obrażeń 7kierującego terenówką 77– latka, który trafił do szpitala. To od obrażeń mężczyzny zależy kwalifikacja zdarzenia, czy będzie to wypadek, czy tylko kolizja.

4 KOMENTARZE

  1. Obserwujac sytuacje na drogach , coraz czesciej mysle ze prawo jazdy powyzej pewnego wieku powinno byc wydawane czasowo na podstawie badan lekarskich plus jakis test z jazdy . niestety po 70 tce nikt z nas juz lepszym kierowca nie bedzie .

  2. Nowa droga pas drogowy jest ok ale jezdnia sama w sobie jest węższa w niektórych miejscach tak jak tu wystarczyło lepiej zaprojektować zakręty. Ale jak to w Polsce najlepsza oferta przetargowa wygrała a nie bezpieczeństwo użytkowników mimo iż to z naszych podatków.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here