Wyłudził ponad 88 tysięcy podatku Vat na podstawie sfałszowanych faktur

4
1297

Na podstawie 57 faktur opiewających na ponad 383 tysiące złotych poświadczających nieprawdę na dostawę paliwa, 45-latek uszczuplił podatek VAT na ponad 88 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 45-letniemu mieszkańcowi powiatu karkonoskiego podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami i uszczuplenie podatku Vat.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą w okresie od stycznia 2018 roku do sierpnia 2021 roku posłużył się 57 fakturami poświadczającymi nieprawdę, które dotyczyły dostawy paliwa, co nie miało miejsca. Wartość przedstawionych faktur opiewała na ponad 383 tysiące złotych, z czego wyliczono do zwrotu ponad 88 tysięcy złotych podatku Vat. Obecnie 45-latek pobrany podatek wraz z odsetkami musi zwrócić na rzecz Skarbu Państwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Mężczyzna kilka dni temu w Prokuraturze Rejonowej usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here