Wykrzykiwała groźby karalne. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

0
1421

Na 3 miesiące do aresztu trafiła mieszkanka powiatu lubańskiego, zatrzymana przez dzielnicowych. Podejrzana jest między innymi o naruszenie nietykalności cielesnej, uporczywe nękanie oraz kierowanie gróźb karalnych do obcych osób.

Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku, gdy w stosunku do poszkodowanej osoby wykrzykiwała groźby karalne w miejscu publicznym. Wobec tego zaistniała przesłanka do zastosowania zaostrzonej odpowiedzialności przewidzianej dla sprawców występków o charakterze chuligańskim. Prowadzone w sprawie postępowanie pozwoliło na przedstawienie zatrzymanej aż 7 zarzutów.

 

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali na gorącym uczynku 29-letnią, podejrzaną o kierowanie gróźb karalnych wobec obcej osoby.

Jak ustalili policjanci, zatrzymana kobieta kilkukrotnie groziła bezprawnie osobom trzecim, jednocześnie stosowała wobec nich przemoc oraz nękała ich. 29-latka czynów tych dopuściła się w miejscach publicznych, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego. Za wcześniejsze, podobne przestępstwa prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz wydał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Podejrzana pomimo tego dopuściła się kolejnych przestępstw.

Tym razem na wniosek policjantów i prokuratora w Lubaniu sąd został wobec 29-latki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lubaniu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here