Wybuchł piecyk. Mężczyzna trafił do szpitala

4
3650

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Lwówku Śląskim, gdzie w jednym z mieszkań w centrum wybuchł piecyk olejowy.

 

 

Kilkanaście minut po godzinie 15. Do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o wybuchu piecyka w jednym z mieszkań w centrum Lwówka Śląskiego. Na miejsce natychmiast dysponowano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lwówku Śląskim, a także patrole policji oraz pogotowie ratunkowe.

Z wstępnych informacji wynika, iż w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do awarii grzejnika olejowego i jego eksplozji, której siła była na tyle duża, że w mieszkaniu wyleciała szyba.

 

O 15:24 zostaliśmy zadysponowani na ul. Krawczyńskiego we Lwówku Śląskim, ze zgłoszenia wiedzieliśmy, że nastąpił wybuch, przez który wszystkie okna zostały zniszczone w mieszkaniu. Na miejscu zdarzenia okazało się, że powodem wybuchu był wadliwy piecyk olejowy, który uległ rozszczelnieniu i wybuchł. – relacjonują strażacy z Kp PSP w Lwówku Śląskim.

W wyniku wybuchu poparzony został obecny w mieszkaniu młody mężczyzna, który trafił do szpitala.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KPP w Lwówku Śląskim.

fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

  1. A ja(za miesiąc minie rok) czekam na kominiarza, który miał coś zobaczyć w sprawie pieca!!! A tak na marginesie:gdybym grzałki wcześniej nie wstawiła, to bym teraz w piecu grzała(woda do kąpieli). Ale jak, jeżeli są usterki!!! Czekam do sierpnia, dnia(znanego mi). A później podejmę pewne kroki.! Pismo posiadam (odp.) Ale zastanawiam się, kto mnie olał

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here