Wybraliście najlepszą komedię dwudziestopięciolecia

0
1359
Festiwal Filmów Komediowych w Luomierzu 2022
Paweł Palcat członek festiwalowego jury

Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu dobiegł końca. Za nami trzy dni zabawy, spotkań z aktorami, koncertów … Wczoraj poznaliśmy też najlepsze komedie.

 

W niedzielne popołudnie podczas XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu poznaliśmy wyniki plebiscytu, na którego rozstrzygnięcie czekaliśmy od dawna. Otóż w czerwcu br. na naszych stronach pojawiło się ogłoszenie o konkursie na najlepszą komedię 25- lecia. Plebiscyt ten z okazji jubileuszu Festiwalu zorganizował lubomierski LCK i Dolnośląskie Centrum Filmowe – współorganizatorzy tegorocznego wydarzenia w Lubomierzu. Każdy mógł oddać głos i wybrać komedię, która jego zdaniem zasługuje na wyróżnienie. W plebiscycie tym rywalizowało kilkanaście filmów, jednak jeden przebił wszystkie pozostałe.

Zanim jednak poznaliśmy komedię 25- lecia Paweł Palcat członek festiwalowego jury, który przez dwa dni wraz z koleżankami Justyną Szafran i Marią Duffek oglądał najlepsze filmy poinformował o wynikach konkursu na komedię roku.

– Brązowy granat przypadł filmowi, który w brawurowy sposób miesza gatunki filmowe a mianowicie „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. – wyjaśniał członek jury. – Srebrny granat przyznaliśmy filmowi, który podjął tematy ważne i nieczęsto występujące w filmach z gatunku komedii a także za brawurowe aktorstwo, fenomenalne role, … i to jest film „Czarna owca”. – tłumaczył Paweł Palcat.

Nagrodę, w postaci srebrnego granatu odebrała osobiście odtwórczyni jednej z głównych ról Magdalena Popławska.

Magdalena Popławska odbiera nagrodę – Srebrny Granat

Natomiast złoty granat powędrował do filmu, który w doskonały sposób przerobił scenariusz, który łączy środki teatralne ze środkami filmowymi, czyli film „Teściowie”.

Wracając do nagrody w plebiscycie na „Komedii 25- lecia” o zwycięscy poinformował nas Dyrektor Lubomierskiego Centrum Kultury Bogusław Chrzan:

Wraz z Dolnośląskim Centrum Filmowym wymyśliliśmy, że warto byłoby, żeby nasi widzowie, miłośnicy polskiej komedii potrafili i chcieli wybrać taką, która według nich jest najfajniejszą, która utkwiła najgłębiej w umysłach widzów. Staraliśmy się wybierać te komedie, które zaistniały na naszym festiwalu i one znalazły się na liście do głosowania. – przypominał pan dyrektor, który przyznał, iż jeden z filmów w sposób zdecydowany przebił pozostałe. – Najlepszą komedią 25- lecia jest film „Kiler”, który pokonał z dużą przewagą wszystkie pozostałe komedie – wyjaśnił Bogusław Chrzan dodając, iż komedia ta otrzymała Granatowy Granat.

Organizatorami wydarzenia „XXV Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu” byli Bogusław Chrzan Dyrektor LCK Lubomierz, Jarosław Perduta Dyrektor DCF, Robert Banasiak Dyrektor CETA i Igor Wójcik Dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu przy współpracy z Burmistrzem Lubomierza Markiem Chrabąszczem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here