Wybrali naukę w klasie o profilu psychologiczno- coachingowym. Czy warto?

4
392

Młodzież, która jako kierunek dalszego kształcenia wybrała naukę w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich w klasie o profilu psychologiczno– coachingowym może liczyć nie tylko na sporą dawkę wiedzy teoretycznej, ale także udział w ciekawych zajęciach warsztatowych.

Pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia sukcesu zawodowego i osobistego jest wewnętrzna motywacja, inspiracja i wszechstronne wykorzystanie drzemiącego w Nas potencjału. Obszar psychologiczno- coachingowy pozwala na rozwijanie zainteresowań z zakresu psychologii, relacji interpersonalnych oraz świadomego i dynamicznego rozwoju osobistego: własnej skuteczności, zarządzania sobą czy decyzyjności – wyjaśnia dyrekcja ZSE-T.

W poniedziałek, 14 października rozpoczęły się pierwsze z serii warsztatów, które pozwolą młodzieży stwierdzić, czy ich wybór kierunku dalszego kształcenia był trafny i czy ich wyobrażenie było zbieżne z codzienną pracą, tłumaczy prowadząca z uczniami rakowickiej szkoły zajęcia z psychologii i kompetencji społecznych Pani Zuzanna Kołodziej.

Wzmożone zajęcia pozwolą młodzieży stwierdzić, czy to jest ten motyw, który ja sobie wybrałam, czy to jest to, w czym ja się w przyszłości będę realizowała. A może wybrana gałąź psychologii nie koniecznie odpowiada temu jak sobie to wyobrażam i może pójdę w drugą stronę, może w mediacje, może w psychologię rozwojową dziecięcą … – mówi Pani Zuzanna Kołodziej, która wyjaśnia, iż zakres tych zajęć warsztatowych będzie bardzo obszerny – Będą wyjazdy, młodzież pojedzie do poradni zobaczyć jak wygląda praca psychologa w poradni, na czym polega diagnoza, z czym się wiąże, w jakich aspektach można przeprowadzić diagnozę. Będą tam mieli zajęcia, które umożliwią im rozwijanie kompetencji interpersonalnych, też takich społecznych. Jak to zrobić, jak zmierzyć, z czym ja mam problem, co mogę poprawić?

Temat przewodni STEREOTYPY – jak zmienić sztywność myślenia i przeciwdziałać dyskryminacji

Młodzież będzie miała także zajęcia z mediatorem. – W jakich obszarach mediator jest potrzebny, gdzie nie musimy występować na drogę sądową, co można rozwiązać jeszcze w takich sprzyjających warunkach. – wyjaśnia pani psycholog i dodaje – Wszystkie te obszary młodzież będzie mogła poznać i zobaczyć jakie są typy negocjacji, gdzie i co się stosuje, jakie są kruczki i co jest przydatne. – dodaje pani psycholog, która nadmienia, że nie zabraknie także spotkania ze specjalistami z MONARU

Wzmożone zadęcia warsztatowe to pierwsze, ale nie ostatnie tego rodzaju zajęcia praktyczne dla uczniów klasy o profilu PSYCHOLOGICZNO – COACHINGOWYM, o czym zapewnia Pan Marek Łukasik Wicedyrektor ZSE-T w Rakowicach Wielkich, który mówi, iż już planowane są zajęcia m.in. na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu – Tam zajęcia były w ubiegłym roku. Wiem, że już jest zaproszenie na ten rok i będziemy też organizować tam taki wyjazd, żeby ta młodzież z psychologicznych kierunków była w pełni uświadomiona.

4 KOMENTARZE

  1. Szanowny Panie Dyrektorze!
    Może warto pomyśleć o kierunku opiekuna medycznego lub asystentki pięlęgniarki?Zawody coraz bardziej poszukiwane , w których praca będzie od ręki.A zapotrzebowanie na zawody opiekuńczo -medyczne rośnie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here