Śmieciarzy nie sieją, sami się rodzą

5
873

Złość i bezradność towarzyszy zazwyczaj wszystkim tym, którym na sercu leży dbałość o naszą planetę, nasz region, o ekologię. Ludzie, którym zależy na pięknym otoczeniu wolnym od śmieci nie przechodzą obok takich widoków obojętnie.

Widać, że ktoś regularnie wywozi tam śmieci, część jest palonych. Do śmietnika w Lubomierzu jest ze 2 km. – napinała do nas czytelniczka, która na dzikie wysypisko natknęła się podczas spaceru pomiędzy Lubomierzem a Pławną.

Sprawę zna lubomierska straż miejska. Jej komendant wyjaśnia nam, iż już kilka dni temu interweniowała w tej sprawie pani radna. Teren nie jest własnością gminy. Obecnie straż miejska ustala jego właścicieli. Podjęte zostaną również działania mające na celu uprzątnięcie terenu zapewnia Komendant SM w Lubomierzu.

To wysypisko wkrótce zostanie uprzątnięte. Czy to jednak wystarczy? Jak długo w tym miejscu będzie czysto? Czy przy każdej leśnej drodze musi stać patrol?

zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę – dziękujemy
zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę – dziękujemy

5 KOMENTARZE

  1. Straż niech nie daje tylko mandatów za wjazd do centrum ale ruszy w teren na kontrole kominów, wysypisk i innych oraz wykonywanie innych zleconych zadań, jak byłem we Lwówku to co chwila widać ich na mieście jak sprawdzają auta i przed szkołami z rana praktycznie całą dobę ich widać.

  2. ulica przemyslowa i okolice cmentarza w gryfowie to tez jedno wielkie wysypisko, stare opony i nie tylko , leza na drodze, Gruby moze bys cos z tym zrobil, przeciez widzisz co se dzieje.
    Gonic i tepic brudasow!!!

  3. znam to miejsce, radni nic nie robią bo już dawno tam leżą śmieci…nie rozumiem tylko kto zadał sobie tyle trudu , zeby zawieźć tam taką górę śmieci, a do wysypiska w Lubomierzu ma niedaleko, chyba przyjeliby za darmo

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here