Wybory Prezydenckie: Apel Burmistrza Poniźnika

52
4077

Burmistrz Gryfowa Śląskiego dołącza do samorządowców, którzy w dobie walki z koronawirusem wybierają zdrowie mieszkańców, mimo gróźb ze strony partii rządzącej, dotyczących ich odwołania ze stanowiska. W wystosowanym dziś apelu do samorządowców i mieszkańców Gminy Pan Olgierd Poniźnik pisze:

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy Samorządowcy,
Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Gryfowa Śląskiego !

Już wiele koleżanek i kolegów samorządowców od kilku dni ostrzega i prosi rządzących o przełożenie terminu wyborów prezydenckich z 10 maja 2020 r. w związku z kroczącą epidemią koronawirusa, która także nie omija naszej gminy. Mamy już jedno zachorowanie i 63 osoby w kwarantannie domowej.

Do zabrania głosu zmusił mnie Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który postraszył nas włodarzy gmin i miast wprowadzeniem komisarzy, jeżeli będzie opór z naszej strony. Troska o zdrowie i życie mieszkańców nie jest łamaniem prawa. Liczę ,że w przyszłości, po ustaniu zagrożenia, Pan Terlecki zostanie przez społeczeństwo rozliczony za te słowa. NIE DAJMY SIĘ ZASTRASZYĆ !!!

W całej Polsce istnieje 2477 gmin. Jestem przekonany, że zdecydowana większość z nas myśli podobnie.

To ogromna siła wójtów, burmistrzów i prezydentów wybranych w demokratycznych wyborach.

My samorządowcy do każdych wyborów podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem by je dobrze przygotować i przeprowadzić, ale w tej sytuacji ogromnego zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców, nie da się ich zrealizować.

Ja osobiście wolę nie być burmistrzem, niż mieć na sumieniu naszych mieszkańców, którzy zachorują bądź odejdą z tego świata.

Życzę koleżankom i kolegom i naszym mieszkańcom wielu sił, odporności i dużo dobrego zdrowia.

/-/ Olgierd Poniźnik Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski
Gryfów Śląski, 31 marca.2020 r.

52 KOMENTARZE

  • Pani burmistrz Lwówka Śląskiego to gorący zwolennik prezydenta Dudy.Nigdy nie będzie przeciw rządzącym.Jak w Lwówku Śląskim był Duda i przy ratuszu ze złością krzyczał do ogromnego tłumu gapiów w ilości może 159 osób jacy to są podli i komunistyczni sędziowie i gdy schodził z podestu to pani burmistrz pierwsza wyciągnęla do niego rękę z uśmiechem,potwierdzając i uwiarygadniając jak widać to wszystko co on wtedy krzyczał.To wszystko jest na nagraniu wideo i możecie oglądnąć.

   • Oczywiście że tak, została wybrana przez społeczeństwo i ma obowiązek mu się tłumaczyć wszystkim razem i każdemu z osobna Do póki bierze publiczne pieniądze łaski nie robi

   • pop-ie to chyba ty krzyczysz na swoją babę. PiS nie jest z mojej bajki ( choć obecnie na scenie politycznej nie ma innej alternatywy jak Zjednoczona Prawica). Tutaj na pochwałę zasługuje premier Morawiecki i kilku ministrów na czele profesor Szumowski. Podoba mnie się też minister rolnictwa Ardanowski, konkretny gościu.. W tych trudnych czasach robią dobra robotę dla Polski. Jeśli chodzi o wywołanego przez ciebie prezydenta A.Dudę to nigdy nie było i nie będzie lepszego prezydenta dla Polski. Inteligencja, wiedza, erudycja i krasomówstwo. Zaprzeczasz ? to pomyśl jakich prezydentów mieliśmy. W dniu kiedy prezydent był w Lwówku Śląskim miałem okazję jego wysłuchać. Nie słyszałem żeby krzyczał. Mądre i porywające wystąpienie. Wielki szacun.

 1. Pani Burmistrz Lwówka ma zameldować się użytkownikowi “Anna Jaq”…? Zapewne, w najbliższym czasie będzie odpowiednia wiadomość. Nie bić piany i nie szukać problemu, bo obecnie, wypadałoby zająć się innymi sprawami.

  • A dlaczego ma nie odpowiedzieć ? To po pierwsze .
   A po drugie : jakimi innymi sprawami wypadałoby się zająć ? To nie jest ważne ?
   I po trzecie : to nie jest szukanie problemu i bicie piany ( ale każdy interpretuje jak chce ) .

 2. Proszę pochwalić się osiągnięciami w walce z koronowirusem na swoim podwórku. Zorganizował Pan cokolwiek dla swoich wyborców ?proszę chociaz wspólnie z radnymi podzielić się dietą ze szpitalem przecież sesje są odwołane a kasa płynie do waszych kieszeni,może z tych pienięszy zakupić maseczki dla seniorów w Gryfowie Śląskim a nie mieszać się w politykę .

 3. Apel Pana Czarzatego (to ten w żółtym sweterku co się skrobał palcem po okularach) jest aktualny. Uwalić wybory i już.
  Polski Związek Piłki Ręcznej został uratowany przez Pana Schetynę i miesza.

 4. Wyborów nie będzie. Starzy durnie dają rozgrywać się Kaczyńskiemu, żeby przypadkiem nikt nie wywęszył prawdy o ilościach zachorowań i zgonów. Zgonu nie da się zamieść pod dywan, ale da się w przyczynie na karcie zgonu wpisać “niewydolność oddechowa” zamiast “koronawirus”. Było tak pięknie, ale funkcja wykładnicza krzywej zachorowań z jakiegoś powodu wcale nie zwalnia. Ktoś wyszedł z założenia, że jak nie zrobimy testów to nie będzie chorych.

  • To stara metoda wymyślona przez kamerdynerów Lecha Walęsy gdy był jeszcze prezydentem i ci kamerdynerzy byli jeszcze przy nim.Nie pamiętam z jakiego to powodu ale wtedy Wałęsa powiedział “…nie chcesz mieć gorączki to zbij termometr …”.Ta metoda teraz zdaje egzamin “…nie chcesz mieć dużo zarażonych to rób jak najmniej testów …”.

 5. Ciekawe, czy przed rozbiorami, w czasie I Rzeczypospolitej, też tak było? Oddolna, pełzająca anarchia, próby zaistnienia figurantów w szerszej przestrzeni. Było Księstwo Świdnicko-Jaworskie, może być i Gryfowsko-Lubomierskie. W XIII wieku stolicą księstwa był Lwówek. Może ogłoszą powiat królestwem?

 6. Widać troske o mieszkańców !!!, wirus szaleje rząd walczy o ludzi a opozycja totalna ma w głowie tylko wybory,i strach że kichawa przegra! Głosować będzie można z domu ,więc nie siejcie paniki

 7. Teraz każdy może zobaczyć jakie kaczor ma podejście do życia ludzkiego,utrzymanie koryta to nawet po trupach i tak co dekadę 2010/2020 a później powie się ciemnemu ludowi że oczywiście zawsze to winna Tuska .Co do dudy to człek bez honoru ,wie że w równej walce nie ma większych szans więc próbuje oszukiwać

 8. Zgadza się Gryfów i Lubomierz trzymają razem ,tylko że Burmistrz Gryfowa ma swoją partię a z Lubomierza jest Niezależny nie wie co chce, brak zdecydowania do kogo należy, skubie tu i tu.

 9. Tak czytam i patrzę .W sobotę przy dobrej pogodzie tłumy wyległy z domów /co było pokazane/
  Nie widziałem żeby ktoś się przejmował jakimś wirusem. Ludzie z dziećmi z psami ,na rowerach . Młodzież na ławeczkach,na plażach tłok. Nikomu to nie przeszkadza .Obowiązuje zakaz. Nikt nic sobie z tego nie robi. 10 maja pogoda piękna ciepło ,grile rozpalone. Imprezy po ogrodach ,ktoby tam siedział w domu. Nie wierzę że WSZYSCY w tym czasie będą przestrzegać kwarantanny.Poczekam na wybory za 5 lat kiedy będzie startował
  TUSK z MORAWIECKIM. Przełużmy wybory i siedźmy w domach

 10. Tak jak przyjaciół poznajemy w biedzie tak i burmistrza w kryzysie. I to był mój kilkukrotny najlepszy wybór. Dziękuję w imieniu swoim i bliskich za odwagę za lojalność za starania i życzę zdrowia i wytrwałości bo lepszego chyba burmistrza długo Gryfów mieć nie będzie.

 11. Nie ważne jaka partia, najważniejsi są ludzie. Jak są mądre decyzje to nie ważne , że ktoś czerwony, czarny czy fioletowy, Burmistrz ma być dla ludzi tych lokalnych.

 12. Jak dla ludzi to radni niech się zrzekną diet na walkę z koronawirus Jelenia Góra to zrobiła czekamy na was Gryfów i Lubomierz ,udowodnijcie jak dobrzy jesteście.

 13. Ale jaja, do biedronki i do Lidla zapiera…..ą bez maseczek i rękawiczek wszędzie w mieście w grupach na spacery całymi rodzinami a na wybory strach bo zdrowie bo wirus .Zakłamane dupolizy nie bójcie się komuna nie wróci .

 14. Z troski o zdrowie i życie Panie Burmistrzu może Pan zakupić maseczki rękawiczki i płyn dezyn przynajmniej dla seniorów a apel o przełożeniu wyborów to tylko gra polityczna .

 15. Niech sobie Duda jeszcze poprezydentuje- przecież mu o to chodzi, żeby nie oddać stołka więc powinien być happy.Przełożenie wyborów powinno być mu na rękę!
  A decyzja Pana Burmistrza Gryfowa – bardzo dobra.Szacunek!!!
  Wytrzymamy jeszcze trochę a potem wybierzemy kogoś odpowiedniego.

 16. Wybory prezydenckie powinny być przełożone na późniejszy termin.
  Głosowanie korespondencyjne jest z kolei ABSOLUTNIE NIEDOPUSZCZALNE, gdyż listonosze będą o wiele bardziej narażeni na zakażenie, a przecież oni, obok służby zdrowia, są dziś na wagę złota!
  Aha…, a zgadnijcie co za idiota stwierdził, że cyt. “skoro można iść do sklepu [po żywność, żeby nie zdechnąć z głodu – mój dopisek], to można iść też na wybory” [aby zagłosować na pajaca A, B lub C – mój dopisek] ???

 17. Olgierdzie Poniźniku Burmistrzu Gminy i Miasta Gryfowa Śląskiego, a Pana opcja polityczna jaka jest?? Czy zupełnie przypadkowo inna niż PIS?? Pana preferencje polityczne od zawsze były takie same. Od 1977 roku działał Pan aktywnie w PZPR. Rozumiem, że obecnie(zupełnie przypadkowo) jest Pan stronie całej tej części społeczeństwa która za waszych dobrych czasów współpracowała z Moskwą, a obecnie walczy wszelkimi metodami(przede wszystkim tymi nikczemnymi) z PISem zarzucając mu bolszewizm(gdzie tu rozum i logika??)

 18. 90% tych komentarzy świadczy o tym, że piszący nie mają podstawowej wiedzy o Konstytucji, stanie wyjątkowym, odpowiedzialności za ciągłość funkcjonowania państwa. Natomiast widać jak łatwo zdobyć tani poklasku. Czego się spodziewać po SLD? . Pan Poniznik jak Czarzasty chce wypłynąć na nieszczęściu epidemii i niewiedzy ludzi. MAM PYTANIE – CO PAN ZROBIŁ DLA MIESZKAŃCÓW I FIRM? Tak tylko pytam.NIC. i to jest ta wasza dwulicowość

 19. Żeby przełożyć wybory trzeba wprowadzić stan wyjątkowy. Niestety naszą Konstytucja nie przewidziała wielu sytuacji i należało by w niej wprowadzić poprawki. Wszyscy o tym wiedzą ALE TZW. ODPOWIEDZIALNA INACZEJ OOZYCJA NIE WYRAŻA ZGODY. Drze tylko japę o zmianie terminu wyborów. A kto zapłaci i z czego należne odszkodowania min. Zagranicznym firmą, bankom i sklepom. I te odpowiedzialne totalne antypolskie PO PSL I SLD o tym wiedzą i Poniznik też. Ale jak łatwo uzyskać poklask? ! Niech pokaże co sam zrobił dla mieszkańców i przedsiębiorców.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here