Wybory Prezydenckie 2020 nie odbędą się w maju!

4
1087

Jest porozumienie w sprawie wyborów prezydenckich, które miały odbyć się już w najbliższą niedzielę. W tej sprawie kompromis zawarli Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin.

 

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie 2020?

Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesów PiS i Porozumienia.

Wybory tradycyjne, czy korespondencyjne?

“Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji” – głosi treść wspólnego oświadczenia.

Nowy termin wyborów prezydenckich

Nieoficjalnie za nowy termin wyborów prezydenckich w 2020 roku podaje się przełom lipca i sierpnia.

4 KOMENTARZE

  1. Dwóch koleżków naradziło się, że powiedzą SN żeby unieważnił wybory, które się nie odbędą… Serwilizm, głupota i pycha Gowina przerosła moje oczekiwania. Budźcie się w końcu, bo za jakiś czas pseudo sędziowie aparatczycy będą nas skazywać za brak zbieżnych z obecną władzą poglądów.

  2. Jaroslaw znowu gora,jednak jest to wybitna postac,dlatego jest tak znienawidzony przez tzw elity III Rzeczypospolitej! Potomek tow Gomulki budka az mu twarz wykrzywilo ze zlosci

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here