Wrócą limity w sklepach, galeriach, czy na weselach

4
1687

Mają wrócić limity osób w sklepach, galeriach, na weselach i zgromadzeniach. Plan zostanie wdrożony jednak dopiero wtedy, gdy epidemii koronawirusa nie uda się wyhamować maseczkami i szczepieniami. Podała dziś Wirtualna Polska.

 

W naszym regionie, czy to w Lwówku Śląskim, Jeleniej Górze, czy Bolesławcu w sklepach, galeriach i tłumach na cmentarzach nadal jest sporo osób poruszających się bez maseczek. Policjanci informują, iż tylko w ciągu ostatnich trzech dni na terenie całej Polski wystawili za brak maseczki ponad 13,5 tys. pouczeń, prawie 5,7 tys. mandatów i 421 wniosków odo sądu ukaranie.

Raport zakażeń po weekendzie nie odzwierciedla w pełni stanu faktycznego. Jeszcze w sobotę resort zdrowia podawał, iż zbliżamy się do dziesięciu tysięcy nowych zakażeń w kraju. Dziś tych jest o ponad połowę mniej. Jednak jutro z dużym prawdopodobieństwem możemy spodziewać się przełamania bariery 10 tysięcy.

„Mamy 4 514 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1093), lubelskiego (597), łódzkiego (321), podlaskiego (291), małopolskiego (263), dolnośląskiego (245), pomorskiego (235), zachodniopomorskiego (232), podkarpackiego (226), śląskiego (223), wielkopolskiego (199), kujawsko-pomorskiego (145), warmińsko-mazurskiego (134), lubuskiego (94), świętokrzyskiego (76), opolskiego (54). 86 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba.” Podało dziś przed południem ministerstwo zdrowia.

Według najnowszego raportu w naszym regionie odnotowano 11 nowych przypadków zakażeń i aż 693 osoby na kwarantannie w powiecie bolesławieckim, 12 nowych przypadków zakażeń i 134 osób na kwarantannie w powiecie lubańskim, 7 nowych zakażeń i 103 osoby na kwarantannie w powiecie jeleniogórskim i 8 nowych przypadków zakażeń koronawirusem oraz 114 osób na kwarantannie w powiecie lwóweckim.

Zdaniem WP resort zdrowia jest przekonany, że szczyt fali przypadnie na około 20 tys. hospitalizacji i powinno się to stać na przełomie grudnia i stycznia. Takie liczby mają nie być problemem dla służby zdrowia. Natomiast, jeżeli kolejne tygodnie zaburzą ten plan, to obostrzenia zostaną wejdą w życie.

Planem rządu dotyczącym zaostrzenia restrykcji jest zmniejszanie limitów osób m.in. w miejscach handlu, rozrywki, restauracjach, na weselach czy podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych.

4 KOMENTARZE

  1. Niech nasi rodzice, zony, dzieci i znajomi umierają na oddziałach covidowskich! Nie siejmy paniki-przecież każdy umrze.Nie lękajcie się i żyjcie normalnie. Po co z kimś spędzać więcej czasu ? Oj Leszek, Leszek, Leszek widzę wiele mądrości w tych kilku twoich słowach.

  2. Dane obecne z tego roku a jest dopiero listopad :Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny we wrześniu zarejestrowano prawie 370 tys. przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę. To o prawie 180 tys. więcej niż rok temu.
    Grypa to choroba o ostrym przebiegu spowodowana zakażeniem układu oddechowego wirusem grypy. Zachorowania u ludzi wywołują typy A i B wirusa grypy. Typ A dzieli się na podtypy w zależności od rodzaju 2 białek na powierzchni cząsteczki wirusa: hemaglutyniny (H) i neuraminidazy (N). Grypę sezonową najczęściej wywołują wirusy podtypów H1N1 i H3N2 (w niektórych sezonach H1N2); występowanie szczepów wirusów grypy typu B jest zmienne i nieprzewidywalne, co 2-4 lata wywołują epidemie.
    Grypa jelitowa objawy : biegunki, wymiotów, nudności, bólu brzucha, gorączki, bólu głowy, bólu mięśni.COVID-19 i grypa oraz grypa żołądkowa – wbrew pozorom – mają wiele wspólnego. Debili robią z ludzi i nieźle na tym zarabiają. Obostrzenia są po to żeby je przestrzegać ale tym razem przesadzili . Mamy być wyszkolonymi marionetkami w rękach niekompetentnych , aroganckich i chciwych lichwiarzy. Pokorną służbą wypełniającą każdy najgłupszy kaprys na usługach Miłościwie nam Panujących z Szarą Eminencją w tle. Mam serdecznie dość maseczek, odstępów i limitów oraz rządów Potworów i Spółki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here