Wraca sprawa zbrodni sprzed lat. Dziś w Superwizjerze

7
1564

Jak doszło do morderstwa w Sobocie koło Lwówka Śląskiego? Czy para zatrzymana przez policjantów z Archiwum X jest winna? Po raz kolejny dziennikarze wracają do sprawy. W sobotę 20 kwietnia 2019 roku na antenie TVN wyemitowany zostanie obszerny materiał dotyczący zbrodni sprzed lat.

 

W październiku 2017 roku w Polsacie wyemitowany został reportaż Rafała Zalewskiego pt.: „Zabili, by być razem? Przełom ws. zbrodni sprzed 26 lat!”. O wizycie ekipy pisaliśmy dwa tygodni temu w materiale pt.: “POLSAT w Lwówku Śląskim”. Dziennikarze POLSAT-u chcąc poznać prawdę i kulisy zbrodni spędzili na naszym terenie trzy dni. Rozmawiali z córką i bratem zamordowanego Stanisława F., sąsiadami, z dziennikarzami, z Prokuratorem Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, czy policjantami z Archiwum X. Próbował także poznać zdanie najbliższych zatrzymanej pary, niestety nie wyrazili oni zgody na zaprezentowanie swojego stanowiska.

 

Przeczytaj więcej i obejrzy materiał wideo:
INTERWENCJA w sprawie zbrodni sprzed lat

 

Dziś na antenie TVN24 zostanie wyemitowany kolejny materiał dotyczący zbrodni, do której doszło w nocy z 17 na 18 października 1991 roku w miejscowości Sobota koło Lwówka Śląskiego. W niewyjaśnionych dotychczas okolicznościach zamordowany został wówczas 32-letni Stanisława F.

Mężczyzna pracował w miejscowym tartaku. Często wyjeżdżał też zarobkowo do Niemiec. Był powszechnie lubiany. Miał żonę i dwoje dzieci. Feralnej nocy około godziny 2:00 nad ranem w domu pana Stanisława ma miejsce bestialski napad. Mężczyzna zostaje zaskoczony podczas snu. Obok śpi jego żona. Budzi ją hałas dochodzący z pokoju dzieci. Chwilę później zaczyna się horror.

Sprawa morderstwa zostaje w latach `90 zostaje umorzona. Dopiero po ćwierć wieku policjanci z archiwum X wracają do niej i natrafiają na nowe ślady. Dochodzi do zatrzymań. Aresztowani zostają żona zamordowanego Ewa i jej obecny mąż Waldemar B.

Jednym z głównych dowodów są ślady na znalezionej w mieszkaniu peruce oraz odnaleziony po wielu latach list miłosny napisany przez Ewę. W śledztwie przewijał się wątek braku rozliczenia z pieniędzy zarobionych za granicą, ale nie znalazł on potwierdzenia.
Zdaniem córek oskarżonych cała sprawa jest mocno naciągana. – Konflikt na tle majątkowym, który powstał w naszej rodzinie rozwinął się do ogromnych rozmiarów. To nienawiść członków rodziny skierowana w stronę naszych rodziców miała spowodować ich usunięcie i zgarniecie całego majątkupodkreśla w materiale Superwizjera Agata, córka oskarżonego o morderstwo Waldemara B.

Dziennikarze TVN24 jako jedyni docierają do tajemniczego listu, o którym dotychczas dużo się mówiło i prezentują jego zapisy. „Badania grafologiczne wykazały, że pisała go Ewa F. najprawdopodobniej do Waldemara B., który był przyjacielem rodziny państwa F. kiedy pan Stanisław jeszcze żył. List może świadczyć o romansie dziś podejrzanych Ewy F. i Waldemara B.” – czytamy na stronie TVN24 Uwaga.

Czy materiał odsłoni kolejne tajemnice? O tym przekonamy się już dziś, w sobotę, 20 kwietnia o godzinie 20. w Superwizjerze na antenie TVN24 w materiale pt.: „Sprawców morderstwa zdradził miłosny list?”

7 KOMENTARZE

  1. To jest wlasnie tvn, zero wyczucia. Teraz przed swietami beda puszczac. Nie mysla o rodzinach tych, ktorych to dotyka, sasiadach itp. Zenada ta telewizja, a lwoweckie info tez ma wyczucie.

    • ty chyba półinteligentny jesteś skoro takie brednie piszesz a kiedy mieli poinformować o emisji programu w tv po jej zakończeniu? To nie reportaż portalu tylko TVNu baranku
      i nie podpisuj się Lwówek bo wstyd robisz jego mieszkańcom swoimi wypowiedziami

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here