Wpadł podejrzany o kradzieże mieszkaniec powiatu lwóweckiego

0
1388

Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 37-letniego mężczyznę.

 

 

Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 marca br. w Szklarskiej Porębie. Podejrzany z prywatnej posesji oraz z otartego pomieszczenia gospodarczego ukradł mienie o wartości 4300 złotych. Były to między innymi elektronarzędzia, przewody, blacha i inne rzeczy.

Pokrzywdzony kiedy zorientował się, że padł ofiarą kradzieży powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 37-letniego mężczyznę jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. W piwnicy zatrzymanego funkcjonariusze odnaleźli większość skradzionego mienia. – wspomina podinspektor Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Mundurowi dodają przy tym, iż okazało się również, że mężczyzna był również poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 3 miesięcy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionych przedmiotów. – podkreśla policjantka.

Teraz mieszkaniec powiatu lwóweckiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach został on umieszczony w Areszcie Śledczym, celem odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności.


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here