Wpadł na handlu lewym tytoniem

0
1095

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu działając wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląskiej KAS ujawnili w Sieniawce wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości blisko 121 tysięcy złotych.

 

 

W ubiegłym tygodniu (2 maja) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu pełniąc służbę razem z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili na miejskim targowisku w Sieniawce i zatrzymali 8800 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości prawie 7 tysięcy złotych. Do posiadania ujawnionych wyrobów tytoniowych nikt się jednak nie przyznał.

W trakcie prowadzenia dalszych czynności służbowych w m. Sieniawka, funkcjonariusze ujawnili na terenie jednej z posesji 160 kg krajanki tytoniowej, pochodzącej z nielegalnego źródła. Do posiadania ujawnionego tytoniu przyznał się 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Za posiadanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego 37-latka zatrzymano.

 

 

Łączną wartość zabezpieczonego w Sieniawce nielegalnego towaru oszacowano na blisko 121 tysięcy złotych.

Ujawniony towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy KAS, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Mężczyźnie, który przyznał się do posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych, grozi kara grzywny do 40 tysięcy złotych.

-/NOSG/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here