Wpadł, bo nie miał maseczki

3
1913

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 57-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

 

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy naszego miasta dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze zwalczaniem epidemii. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

Wczoraj (13 kwietnia br.) na ulicy Al. Wojska Polskiego w Mirsku, policyjny patrol zauważył mężczyznę, który szedł chodnikiem bez zakrytych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali 57-latka. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec Mirska był poszukiwany za swoje wcześniejsze przewinienia przez wymiar sprawiedliwości.

Za popełnione przez niego wykroczenie niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

57-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie odbywać będzie ponad 3 miesiące zaległej kary pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

  1. Karanie za brak maseczki jest niezgodne z prawem i chyba już każdy to wie. Do tego nic to nie daje i przed niczym nie chroni. Każdy lekarz wam to powie. Niemniej jednak w tym przypadku brak maseczki to już przejaw ewidentnej głupoty 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here