Woda zalała lwówecki rynek

16
7439

Nawałnica jaka przeszła w nocy nad regionem pozostawiła po sobie ślady także Lwówku Śląskim zalewając tutejszy rynek.

 

Nawałnica nad powiatem lwóweckim

Pławna, Pilchowice, Wojciechów, Płóczki Górne, Płóczki, Dolne, Niwnice, Pasiecznik … czy nawet Lwówek Śląski. To nadal otwarta lista miejscowości, których mieszkańcy ucierpieli w wyniku nawałnicy, jaka przeszła nad regionem w środę przed godziną 23. Strażacy otrzymali dziesiątki zgłoszeń o pomoc, podmyte zostały drogi, zerwane mostki, zalane domy, piwnice, zniszczone podwórka, woda porywała samochody…

Nawałnica nad Lwówkiem Śląskim

Ulewny deszcz, jaki przeszedł w środę w nocy nad Lwówkiem Śląskim był na tyle intensywny, iż studzienki kanalizacyjne na nadążały z odbieraniem deszczówki. Płyta rynku i okoliczne ulice znalazły się pod wodą. Pod wodą znalazła się m.in. ulica Betleja.

 

za zdjęcie dziękujemy Pani Agnieszce

16 KOMENTARZE

 1. To kara Boża za to,że pani Burmistrz kilka lat temu zaprosiła na rynek demagoga,krzykacza,który przez prawie godzinę do 150 osób wrzeszczał na sędziów polskich i na sądy.Wrzeszczał z groźną miną a pani Burmistrz gdy tylko zszedł z podestu pierwsza mu podała rękę z uśmiechem tak jakby chciała powiedzieć “dobrze im dołożyłeś”.

  • Nienawiść lewaka jak to u fanatyka religijnego nigdy nie topnieje, nawet kiedy ktoś korzy się przed nim na klęczkach żałując za swoje “grzechy” jak wielka fanka Trzaskowskiego.

   Ot, nowa świecka religia bez Boga, tylko że tutaj grzechów bycia białym, hetero itd. już nigdy nie odpracujesz, to są grzechy pierworodne i nawet “przechrzczenie” się nie pomoże. Tak to sobie pani Burmistrz wybrała, jej sprawa.

 2. Takie betonowanie wszystkiego tworzy wyspy ciepła a to przyczynia się do niebezpiecznych zjawisk pogodowych w miastach.
  Nie powinno się betonować dużych placów i kosić traw. Trawa obniża temperaturę i spowalnia wodę, zwiększa retencje.

 3. Cudowny pomysł brukowania rynku sie ziścił, ostatni raz woda w rynku była przy dużej powodzi. Brawo dla włodarzy Lwówka, brukujcie dalej….. :(((((((( i tak w większości wybrukowanych miast.

 4. I to jest właśnie efekt brukowania i betonowania powierzchni.
  Tylko idiota mógł pozwolić by tak zrewitalizować rynek!!!
  Teraz niech ściągnę polowe tego bruku i zrobią zieleń: trawę, krzewa i drzewa zasadzić. To samo dotyczy Lubomierza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here