Włamał się do automatu z napojami i słodyczami

0
953

22- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego włamał się do budynku szkoły a następnie do automatu, z którego zabrał słodycze i drobne pieniądze. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło początkiem maja br. na terenie Lubania. To tam nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do automatu z napojami i słodyczami mieszczącego się w lubańskiej szkole średniej.

„Złodziej najpierw próbował wejść przez drzwi do budynku szkoły, gdzie przy pomocy narzędzia wyłamał drzwi. Upartość sprawcy wzięła górę oknem, przedostał się do wnętrza budynku , gdzie stał automat z jedzeniem, który uszkodził a następnie zabrał z niego pieniądze oraz przysmaki.” – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Wstępnie straty z tytułu zniszczeń i kradzieży oszacowano na 5,5 tysiąca złotych.

Do działań przystąpili lubańscy kryminalni, którzy na podstawie zebranych materiałów ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniem jest 22- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Podejrzany został już zatrzymany i w dniu wczorajszym przesłuchany.

„Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzuty także kradzieży drabiny aluminiowej, szlifierki kątowej oraz wiertarki. Skradzione mienie podejrzany sprzedał w lombardzie, oszukując właściciela co do pochodzenia towaru.” – dodaje policjantka.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów, za które grozi mu kara do 10 lat więzienia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here